صفحه اصلی / اقتصادی / لبنان به هواپیماهای ایرانی اجازه سوختگیری نمی‌دهد
لبنان به هواپیماهای ایرانی اجازه سوختگیری نمی‌دهد
لبنان به هواپیماهای ایرانی اجازه سوختگیری نمی‌دهد

لبنان به هواپیماهای ایرانی اجازه سوختگیری نمی‌دهد

 

دولت لبنان به شرکتهای نفتی این کشور در فرودگاه بین‌المللی (رفیق حریری) که دست‌اندر کار تأمین سوخت برای هواپیماها هستند ابلاغ کرد که به هواپیماهای خطوط هوایی ایران سوخت داده نشود.
در این ابلاغیه به کلیه ناظران شرکتها در فرودگاه گفته شده است که هیچ عرضه کننده ای حق ندارد به هواپیماهای وابسته به شرکت ایران‌ایر و ماهان ایر سوخت بدهد.

مقامات لبنانی می‌گویند در چارچوب تحریم‌های آمریکا، ایرلاین‌های ایرانی امکان سوخت‌گیری در فرودگاه بیروت را نخواهند داشت. توتال در میان چهار شرکتی است که از تامین سوخت هواپیماهای ایرانی منع شده‌اند.

در همین رابطه کمپانی‌های نفتی بین‌المللی در لبنان، بعد از آغاز تحریم‌های جدید آمریکا در روز دوشنبه هفته گذشته، هشدار دریافت کرده‌اند.

یوسف فنیانوس، سرپرست وزارت حمل و نقل لبنان می‌گوید ایرلاین‌های ایرانی می‌توانند در فرودگاه بیروت توقف کنند اما اجازه سوخت‌گیری نخواهند داشت. دیلی استار به نقل از این مقام لبنانی نوشت: «به شرکت‌های نفتی بین‌المللی فعال در فرودگاه بیروت درباره تامین سوخت مورد نیاز ایرلاین‌هایی که تحت تاثیر تحریم‌های اخیر ایران هستند هشدار داده شده است.»

شرکت‌های منع شده از تامین سوخت هواپیماهای ایرانی چهار شرکت هستند: لیکوئی‌گاز، کورال اویل، توتال و دبلیو اچ الفمد.

شایان ذکر است که پیش از این نیز چند هواپیمای ایران از سوخت‌گیری در فرودگاههای استانبول منع شده بودند. این امر باعث لغو شدن دست‌کم یک پرواز شد و هواپیماهای دیگر هم تعداد مسافرانشان را کاهش دادند تا بتوانند با سوخت کم‌تری پرواز کنند.
به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

مطلب مرتبط

فهرست مهمترین بانک‌های ایرانی و موسسات بازرگانی و صنایع نفت و گاز

فهرست مهمترین بانک‌های ایرانی و موسسات بازرگانی و صنایع نفت و گاز در لیست دومین مرحله از تحریم‌های آمریکا علیه ایران

  وزارت خزانه‌داری آمریکا نام صدها شرکت و فرد تحریم شده ایرانی یا خارجی در …