صفحه اصلی / حقوق بشر / فشارهای طاقت فرسای معیشتی و پزشکی بر زندانیان زندان رجایی‌شهر کرج
فشارهای طاقت فرسای معیشتی و پزشکی بر زندانیان زندان رجایی‌شهر کرج
فشارهای طاقت فرسای معیشتی و پزشکی بر زندانیان زندان رجایی‌شهر کرج

فشارهای طاقت فرسای معیشتی و پزشکی بر زندانیان زندان رجایی‌شهر کرج

زندانیان زندان رجایی‌شهر کرج در شرایط طاقت فرسای معیشتی و پزشکی به‌سر می‌برند. به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام، زندانیان زندان رجایی‌شهر کرج در وضعیت زیستی و پزشکی وخیمی قرار دارند. در این زندان نزدیک به ۲۰۰۰ زندانی محبوس می‌باشند که بیشتر آنها زیر حکم قطعی اعدام به‌سر می‌برند.
همین عامل باعث شده است که مسئولان و مأموران زندان رجایی شهر کرج دست به هرگونه بدرفتاری نسبت به این زندانیان بزنند.

علاوه بر تحت فشار قرار دادن زندانیان و آزار و اذیت آنان، اخاذی از زندانیان در ازای وعده تهیه امکانات اولیه یی که خود زندان موظف به تهیه آنهاست، توسط مدیران زندان رجایی‌شهر کرج، امر بسیار رایجی است.
چندین ماه است که فروشگاه های تمامی بندهای زندان تقریبا خالی است و جیره غذایی و نان زندانیان را کمتر از نصف کرده اند. جیره مواد شوینده و بهداشتی نیز مدتهاست که در بین زندانیان توزیع نمی شود و در فروشگاه زندان هم یافت نمی شود و همین مسئله زندانیان را در معرض مشکلات و تهدیدات جدی عفونی و بهداشتی قرار داده است.
آنچه که در این میان به روشنی مشخص است و تمام زندانیان و مأموران و مسئولان زندان نیز می‌دانند این است که علت تمامی این کمبودها، دزدی‌های مدیران زندان است که از این طریق سود کلانی بدست می‌آورند.
دسترسی های پزشکی و درمانی در زندان رجایی‌شهر کرج (گوهردشت) اغلب با محدودیت های فراوان همراه است، تا جایی که حتی ورود داروهای مربوط به بیماری های خاص به دستور رئیس زندان به سختی صورت میگیرد و بیماران حاد از دسترسی به بیمارستان‌های فوق تخصصی محروم می‌باشند. به همین دلیل، شیوع بیماری سرطان در یک سال اخیر در زندان رجایی شهر بیداد می کند.
بیماری‌های مسری دیگر همچون ایدز و هپاتیت بسیار زیاد است.
در فصل سرما، وسایل گرمایشی در اختیار زندانیان قرار نمی دهند و این امر به بروز آنفلونزای مزمن و برونشیت در بین اغلب زندانیان منجر شده است و سلامتی آنها را به مخاطره انداخته است.
بنا به گفته زندانیان در یک اقدام دیگری که رئیس زندان به تازگی از زندانیان اخاذی کرده است چنین بوده که تعدادی از زندانیان مبلغی را برای طبخ غذای نذری جمع آوری کردند تا برای همه زندانیان این زندان غذای نذری طبخ شود، اما رئیس زندان تمام این مبلغ را بالا کشید و به جای آن غذای بی کیفیت زندان را به اسم غذای نذری توزیع نمود.

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

مطلب مرتبط

پیام زندانی سیاسی ماهر کعبی به مردم اهواز

پیام زندانی سیاسی ماهر کعبی به مردم اهواز درباره بازداشت، قتل و اعدام هموطنان اهوازی

زندانی سیاسی ماهر کعبی پیامی خطاب به هموطنان بویژه همشهریانش فرستاد و از مجامع بین‌المللی …