صفحه اصلی / حقوق بشر / بازداشت یکی از تجمع کنندگان برای آزادی هاشم خواستار+عکس
بازداشت یکی از تجمع کنندگان برای آزادی هاشم خواستار
بازداشت یکی از تجمع کنندگان برای آزادی هاشم خواستار

بازداشت یکی از تجمع کنندگان برای آزادی هاشم خواستار+عکس

یکی از تجمع کنندگان در حمایت از آقای هاشم خواستار همچنان در بازداشت به‌سر می‌برد. به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام، خانم اعظم دیده بان یکی از تجمع کنندگان برای آزادی آقای هاشم خواستار مسئول کانون صنفی معلمان مشهد که روز دوشنبه ۱۴ آبان‌ماه ۹۷ در مقابل بیمارستان ابن سینا بازداشت شده بود، همچنان در بازداشت به‌سر می‌برد.
صبح روز چهارشنبه ۱۶ آبان یکی از اقوام خانم دیده بان به اداره اطلاعات کنار آگاهی در بلوار پیروزی مشهد مراجعه نمود تا خبری از وی بگیرد. اما مأموران به وی گفتند خانم دیده بان بدستور قاضی همچنان در بازداشت است و ملاقاتی هم ندارد.

شایان ذکر است که عصر روز دوشنبه ۱۴ آبان‌ماه دهها تن از مردم مشهد همراه با اعضای خانواده آقای هاشم خواستار، در اعتراض به ربودن وی و زندانی کردن او از روز اول آبان ماه در بخش روانی بیمارستان ابن سینا در مقابل این بیمارستان دست به تجمع و اعتراض زدند.
در همان دقایق اولیه شکل گیری تجمع، پسر آقای خواستار توسط مأموران نیروی انتظامی و گارد ضدشورش که در محل حاضر شده بودند، دستگیر شد. مأموران انتظامی به خواهر آقای خواستار می‌گفتند که باید محل را ترک کند ولی ایشان در برابر نیروهای حکومتی ایستاد و با فریاد بر سر آنها خواستار آزادی برادرش شد.
گارد ضدشورش مسیر تا رسیدن به بیمارستان را بسته بود تا مانع رسیدن معترضین جلوی بیمارستان شود.
همسر آقای خواستار نیز از ابتدا اعلام کرد من این قدر اینجا می مانم تا همسرم را آزاد کنید. اما نیروهای امنیتی خانم صدیقه مالکی فرد، همسر آقای خواستار را نیز دستگیر کرده و با خود به مقر پلیس امنیت بردند. ساعاتی بعد همسر و فرزند آقای خواستار به همراه سایر بازداشت شدگان آزاد شدند ولی خانم اعظم دیدیه بان یکی از بازداشت شدگان همچنان در بازداشت به سر می‌برند.

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

مطلب مرتبط

پیام زندانی سیاسی ماهر کعبی به مردم اهواز

پیام زندانی سیاسی ماهر کعبی به مردم اهواز درباره بازداشت، قتل و اعدام هموطنان اهوازی

زندانی سیاسی ماهر کعبی پیامی خطاب به هموطنان بویژه همشهریانش فرستاد و از مجامع بین‌المللی …