صفحه اصلی / حقوق بشر / دستگیری همسر و فرزند هاشم خواستار در مقابل بیمارستان ابن سینا+عکس و فیلم
دستگیری همسر و فرزند هاشم خواستار در مقابل بیمارستان ابن سینا
دستگیری همسر و فرزند هاشم خواستار در مقابل بیمارستان ابن سینا

دستگیری همسر و فرزند هاشم خواستار در مقابل بیمارستان ابن سینا+عکس و فیلم

در تجمع اعتراضی مردم مشهد در مقابل بیمارستان ابن سینا فرزند و همسر آقای هاشم خواستار بازداشت شدند. به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام بعدازظهر امروز دوشنبه ۱۴ آبان‌ماه ۹۷ دهها تن از مردم مشهد همراه با اعضای خانواده آقای هاشم خواستار، مسئول کانون صنفی معلمان در مشهد در اعتراض به ربودن وی و زندانی کردن او از روز اول آبان ماه در بخش روانی بیمارستان ابن سینا در مقابل این بیمارستان دست به تجمع و اعتراض زدند.
در همان دقایق اولیه شکل گیری تجمع، پسر آقای خواستار توسط مأموران نیروی انتظامی و گارد ضدشورش که در محل حاضر شده بودند، دستگیر شد. مأموران انتظامی به خواهر آقای خواستار می‌گفتند که باید محل را ترک کند ولی ایشان در برابر نیروهای حکومتی ایستاد و با فریاد بر سر آنها خواستار آزادی برادرش شد.
گارد ضدشورش مسیر تا رسیدن به بیمارستان را بسته بود تا مانع رسیدن معترضین جلوی بیمارستان شود.
گزارشها از صحنه حاکی است که نیروهای امنیتی یکی از زنانی را که در محل حاضر بود به طرز وحشیانه ای دستگیر کرده و با خود بردند. زنان دیگری که در محل بودند با صدای بلند اقدامات مأموران نیروی انتظامی و دستگیری خودسرانه آقای خواستار را افشا کرده و از مردم و عابرین درخواست حمایت می کردند.
فرد دیگری که برای تهیه خبر برای یک خبرگزاری به صحنه آمده بود، توسط مأموران دستگیر شده و به داخل بیمارستان منتقل شد که امکان تهیه گزارش و خبر نداشته باشد.
همسر آقای خواستار نیز از ابتدا اعلام کرد من این قدر اینجا می مانم تا همسرم را آزاد کنید. اما نیروهای امنیتی خانم صدیقه مالکی فرد، همسر آقای خواستار را نیز دستگیر کرده و با خود به محل نامعلومی بردند. قابل ذکر است که خانم مالکی فرد اخیرا عمل قلب باز کرده و بیمار است.

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

مطلب مرتبط

پیام زندانی سیاسی ماهر کعبی به مردم اهواز

پیام زندانی سیاسی ماهر کعبی به مردم اهواز درباره بازداشت، قتل و اعدام هموطنان اهوازی

زندانی سیاسی ماهر کعبی پیامی خطاب به هموطنان بویژه همشهریانش فرستاد و از مجامع بین‌المللی …