صفحه اصلی / حقوق بشر / هفتمین روز اعتصاب غذای زندانیان سیاسی زندان مرکزی ارومیه و تداوم آن
ششمین روز اعتصاب غذای زندانیان سیاسی زندان مرکزی ارومیه و تداوم آن
ششمین روز اعتصاب غذای زندانیان سیاسی زندان مرکزی ارومیه و تداوم آن

هفتمین روز اعتصاب غذای زندانیان سیاسی زندان مرکزی ارومیه و تداوم آن

 

در هفتمین روز اعتصاب غذای زندانیان سیاسی زندان مرکزی ارومیه خانواده های آنها اقدام به تجمع در مقابل این زندان کردند.
به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام؛ هم اکنون حدود ۷۰ تن از زندانیان سیاسی بند ۱۲ و ۱۳ زندان مرکزی ارومیه در اعتراض به حمله وحشیانه گارد زندان از روز ۲۳ مهر ماه، در اعتصاب غذا هستند. خواسته اصلی اعتصاب کنندگان، اعطای تسهیلات قانونی زندانیان به آنها و پایان دادن به برخوردهای توهین آمیز با زندانیان سیاسی است. امروز یکشنبه ۲۹ مهر ماه ۹۷، این زندانیان ششمین روز اعتصاب غذای خود را پشت سر گذاشتند.
در روزهای گذشته مسئولان زندان اعم از رئیس و معاون زندان با دادن وعده قصد داشتند که اعتصاب آنها را بشکنند. اما زندانیان سیاسی نپذیرفتند. زندانیان اعتصابی با صدور فراخوانی از خانواده‌های خود درخواست کردند تا روز یکشنبه ۲۹ مهرماه برای احقاق حقوق و مطالبات زندانیان اعتصابی مقابل زندان مرکزی ارومیه حاضر شوند. خانواده‌های زندانیان سیاسی اعتصابی نیز امروز در مقابل زندان حاضر شده و در حمایت از فرزندان خود و اعتراض به ضرب و شتم آنها اقدام به اعتراض کردند. آنها خواهان دیدار با مسئولان زندان بودند. اما مسئولان زندان پاسخی به ایشان ندادند.
روز شنبه ۲۸ مهر ماه، حبیب امینی یکی از زندانیان سیاسی اعتصابی به دلیل وخامت حالش به بهداری زندان منتقل شد.
شایان ذکر است که در روز ۲۳ مهر ماه؛ پس از برخورد توهین آمیز و درگیری با زندانیان سیاسی ارومیه، گارد زندان و گماشتگان مسئولان زندان به طرز وحشیانه ای زندانیان سیاسی را ضرب و شتم کرده و با باتوم و تیزی آنها را مجروح کردند. جراحتها شدید بوده و علاوه بر جراحت چاقو، بینی کمال حسن رمضان و دندان احمد تمویی نیز توسط نیروهای گارد زندان شکست. بیش از ۷۰ تن از زندانیان سیاسی بند ۱۲ و ۱۳ و زندانیان سیاسی محبوس در انفرادی این زندان در اعتراض به این شرایط از روز ۲۳ مهر ماه؛ اعتصاب غذا کردند.

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

مطلب مرتبط

پیام زندانی سیاسی ماهر کعبی به مردم اهواز

پیام زندانی سیاسی ماهر کعبی به مردم اهواز درباره بازداشت، قتل و اعدام هموطنان اهوازی

زندانی سیاسی ماهر کعبی پیامی خطاب به هموطنان بویژه همشهریانش فرستاد و از مجامع بین‌المللی …