صفحه اصلی / Uncategorized / زندانی سیاسی ابوالقاسم فولادوند
زندانی سیاسی ابوالقاسم فولادوند
زندانی سیاسی ابوالقاسم فولادوند

زندانی سیاسی ابوالقاسم فولادوند

نام و نام خانوادگی: ابوالقاسم فولادوند
محل تولد:
تاریخ تولد: ۱۳۴۱
تحصیلات:
اتهامات: بغی از طریق عضویت در سازمان مجاهدین خلق، توهین به خمینی، اخلال در نظم عمومی
محکومیت: ۱۸ سال حبس + ۷۴ ضربه شلاق
تاریخ آخرین بازداشت: ۲۱ خرداد ۱۳۹۲
محل‌های حبس: زندان رجایی شهر کرج
گردآوری و تنظیم : شهریور ۹۷

ابوالقاسم (جواد) فولادوند متولد ۱۳۴۱ راننده تاکسی متولد تهران ساکن شهریار میباشد.
ابوالقاسم فولادوند مدت یکسال و شش ماه نیز در دهه ۶۰ به اتهام هواداری از مجاهدین خلق زندانی بود. وی روز ۲۰ مرداد ۱۳۶۰ به اتهام هواداری از سازمان مجاهدین در زاهدان دستگیر شد.
در همان سال توسط ریشهری حاکم شرع محاکمه شده و به یکسال زندان محکوم میشود. وی پس از یکسال و نیم حبس در زندانهای قزلحصار و جمشیدیه در تاریخ ۲۵ بهمن ۱۳۶۱ آزاد میشود.
ابوالقاسم فولادوند ۲۱ خرداد ۹۲ توسط هشت مامور مسلح به همراه فرزند ۱۷ ساله اش توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بند ٢۴٠ اوین منتقل شد. فرزند وی پس از شش ماه بازجویی و حبس در زندان اوین، سرانجام در دادگاهی با قرار وثیقه یک میلیونی آزاد شد. او مدتها در بند ۳۵۰و۲۰۹ اوین محبوس بود.
در تاریخ ۲۳ بهمن ۹۲ شعبه ١۵ دادگاه انقلاب به رياست قاضی صلواتی با حضور وکيل تسخيری و بدون هيئت منصفه محاکمه شد. پس از دفاعيه وکيل تسخيری، قاضی صلواتی از او در خصوص مصاحبه ای تلویزیونی علیه سازمان مجاهدین، سوال می کند که پس از جواب منفی، به وی اعلام می شود که بايد کماکان در زندان بماند. او به اتهام «بغی از طریق عضویت در سازمان مجاهدین خلق» به ۱۵ سال حبس تعزیری و به اتهام «توهین به رهبری» به ۲ سال حبس تعزیری و به دلیل شرکت در اعتراضات سال ۱۳۸۸ و اتهام «اخلال در نظم عمومی» به یکسال حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد.
۲۸فروردین ‍۱۳۹۳در پی حمله ماموران امنیتی به زندانیان سیاسی بند۳۵۰ اوین موردضرب و شتم قرارگرفت و به انفرادی منتقل شد.
۴خرداد۱۳۹۳ در اعتراض به دستبند و پابند از انجام ملاقات امتناع نمود و اقدام به اعتصاب غذا کرد. این زندانی روز ۱۲ خرداد ۱۳۹۳ به زندان رجایی شهر کرج تبعید شد.
در روز ۸ مرداد ماه ۹۶ پس از انتقال همراه با ضرب و شتم از سالن ۱۲ بند ۴ به سالن ۱۰ همین بند که یک سالن فوق امنیتی با دهها دوربین و دستگاه شنود است؛ همراه با تعدادی از زندانیان سیاسی اقدام به یک اعتصاب غذای ۴۰ روزه کرد.
در ابتدای سال ۹۷ مدتی در بند ۱۰ زندان رجایی شهر محبوس بود که مجددا وی را به سالن ۱۰ بند ۴ برگرداندند.
در روز ۲۵ اردیبهشت ماه ۹۷ پس از اینکه مأمورین و زندانبانان داروهایش را ندادند اقدام به اعتصاب دارو کرد.
زندانی سیاسی ابوالقاسم فولادوند در نامه ای علت اعتصاب داروی خود را اینچنین اعلام کرد:«به علت توهینی که در خصوص تحویلدهی داروهای اینجانب زندانی سیاسی ابوالقاسم فولادوند به من شد؛ از این لحظه اعتصاب دارو میکنم و داروهایم را تحویل نمی گیرم». این زندانی سیاسی عواقب و ضایعات این عمل را بعهده «خلیفه ارتجاع و مدیریت زندان» دانست.
این زندانی سیاسی به بیماریهای بیماریهای قلبی؛ تنگی نفس؛ دیسک کمر؛ آرتروز و درد مفاصل و کیست در دهان رنج می‌برد و از درمان مناسب محروم است.

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

مطلب مرتبط

زندانی سیاسی روح الله مردانی

زندانی سیاسی روح الله مردانی

  نام و نام خانوادگی: روح الله مردانی محل تولد: تاریخ تولد: ۱۳۶۲ تحصیلات: دانشجوی …