صفحه اصلی / حقوق بشر / كم كردن سهمیه نان زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر کرج
كم كردن سهمیه نان زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر کرج
كم كردن سهمیه نان زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر کرج

كم كردن سهمیه نان زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر کرج

 

مسئولان زندان رجایی شهر کرج طی چند روز گذشته اقدام به کم کردن جیره نان روزانه زندانیان سیاسی سالن ۱۰ بند ۴ این زندان کردند.
به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام، مسئولان زندان رجایی شهر کرج طی چند روز گذشته جیره نان روزانه زندانیان سیاسی سالن ۱۰ بند ۴ این زندان را كم كرده اند. و نان برای وعده های غذایی زندانیان كم می آید. این در حالی است كه هزینه های دارو و درمان زندانیان سیاسی را نیز رئیس زندان به عهده نمی گیرد و تأمین همه هزینه ها توسط خود زندانی و یا خانواده اش صورت می‌گیرد.
برای اعزام بیمارانی كه بیماریهای سخت دارند، به اشکال مختلف كارشكنی می ‌شود تا به هر ترتیب از اعزام زندانی بیمار به بیمارستان جلوگیری شود.
از طرف دیگر با توجه به شروع فصل سرما، مسئله گرمایش در این سالن حل نیست و غلامرضا ضیایی رئیس زندان رجایی شهر کرج که شدیدا با زندانیان سیاسی کینه ورزی می‌کند، مشخصا به زندانیان گفته است هیچ وسیله گرمایشی به شما نمی دهیم. برخی از زندانیان كه به بیماریهای خاص مبتلا هستند هنگام استراحت به ناچار برای گرم کردن خود کلیه لباسهایی که دارند را می‌پوشند.
فروشگاه بند زندانیان سیاسی خالی است و زندانیان نمی توانند حتی با هزینه خودشان مواد غذایی بخرند. با تامین حداقل های غذایی با پول زندانیان سیاسی نیز مخالفت میشود.

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

مطلب مرتبط

پیام زندانی سیاسی ماهر کعبی به مردم اهواز

پیام زندانی سیاسی ماهر کعبی به مردم اهواز درباره بازداشت، قتل و اعدام هموطنان اهوازی

زندانی سیاسی ماهر کعبی پیامی خطاب به هموطنان بویژه همشهریانش فرستاد و از مجامع بین‌المللی …