صفحه اصلی / حقوق بشر / محرومیت‌ زندانی سیاسی عقیدتی ابراهیم فیروزی از دارو و درمان
محرومیت‌ زندانی سیاسی عقیدتی ابراهیم فیروزی از دارو و درمان
محرومیت‌ زندانی سیاسی عقیدتی ابراهیم فیروزی از دارو و درمان

محرومیت‌ زندانی سیاسی عقیدتی ابراهیم فیروزی از دارو و درمان

 

زندانی سیاسی عقیدتی ابراهیم فیروزی در زندان رجایی شهر کرج از درمان مناسب محروم است. به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام؛ نوکیش مسیحی ابراهیم فیروزی به‌رغم تحمل درد شدید دندان از خدمات پزشکی مناسب محروم است.
بر اساس گزارش منابع مطلع: «ابراهیم فیروزی به دلیل عدم دسترسی به پزشک متخصص دندان با درد دندان که اکنون فک و صورت او را هم فرا گرفته است دست و پنجه نرم می‌کند. او حتی دیگر قادر به خوردن غذا نیز نمی‌باشد. مادر این زندانی سیاسی به دلیل ابتلا به بیماری سرطان و همچنین از دست دادن بینایی خود دیگر امکان ملاقات کابینی با فرزندش را ندارد و عدم موافقت با درخواست مرخصی ابراهیم نیز شرایط او را وخیم کرده است.»
ابراهیم فیروزی در نامه اخیر خود نسبت به اعتصاب سراسری کامیون‌داران واکنش نشان داده است و نامه ای در حمایت از آنان منتشر کرده است و ضمن این نامه از تمام مجامع بین المللی و کشورهای دیگر خواستار مداخله برای آزادی هرچه سریع‌تر کامیون‌داران بازداشتی شده است.

این زندانی سیاسی در بخشی از نامه خود نوشته است: «حاکمیت فعلی به جای حل مشکلات آنان که از بی‌تدبیری و ناتوانی در مدیریت کشور ناشی می‌شود بسیاری از رانندگان را بازداشت کرده و زندان افکنده و مانند همیشه سعی دارد ناتوانی خود را به گردن ناهنجاری کسان دیگری بیندازد.»
در قسمت دیگری از نامه آمده است: «از اتحادیه‌های کامیون‌داران در سایر کشورها و نهادهای بین المللی مربوطه تقاضا دارم برای آزادی هرچه سریعتر شب شکن‌های زحمتکش که اکنون در بازداشت هستند و نیز رسیدن آن‌ها به حقوق حقه‌شان از هیچ تلاشی فرو نگذارند.»
ابراهیم فیروزی از جمله زندانیانی بود که در یورش مرداد ۹۶، توسط گارد زندان مورد ضرب و شتم قرار گرفت و به سالن ۱۰ بند ۴ زندان رجایی شهر همراه با ۵۲ تن دیگر از زندانیان سیاسی منتقل شدند و در اعتصاب جمعی ۴۰ روزه زندانیان سیاسی در اعتراض به این اقدام مسئولان زندان، وضعیت غیرانسانی این سالن و غارت اموالشان حضور داشت.
ابراهیم فیروزی، کارگر تراشکار ۳۲ ساله، ساکن رباط کریم تا کنون سه بار به اتهام گرویدن به مسیحیت و برگزاری جلسات مذهبی بازداشت و محاکمه شده و هم اینک در سالن دوازده زندان رجایی شهر زندانی است.
اولین بار به دلیل فعالیت‌های تبلیغی در راستای مسیحیت پس از دو بار احضار از سوی نهادهای امنیتی در دی ماه ۱۳۸۸ بازداشت و به زندان رجایی شهر منتقل شد. در بازجویی ها به او گفته بودند اگر اعلام کند مسلمان است، آزاد خواهد شد و در غیر این صورت محاکمه خواهد شد. ابراهیم فیروزی در این پرونده به دلیل گرویدن به مسیحیت و انجام فعالیت‌های تبلیغی به تبلیغ علیه نظام و توهین به مقدسات متهم و به ۵ سال حبس تعزیزی و ۵ ماه تعلیقی محکوم شد.
.این حکم در دادگاه تجدیدنظر تایید شد و در ۱۸ خرداد ۱۳۹۰ از زندان رجایی شهر کرج آزاد شد.
دومین بار در ۱۸ اسفند ۱۳۹۱ بازداشت و راهی زندان اوین شد و توسط دادگاه انقلاب رباط کریم به اتهام تبلیغ عیله نظام از طریق برگزاری کلاس‌های مذهبی به ۱ سال حبس تعزیری و ۲ سال تبعید به شهرستان سرباز در استان سیستان و بلوچستان محکوم شد؛ وی پس از دو ماه با تودیع وثیقه آزاد شد.
ابراهیم فیروزی برای سومین بار در ۲۵ شهریور ۱۳۹۲، بازداشت و به بند ۲۴۰ زندان اوین منتقل شد. بازجویی‌های او در زندان اوین با توهین و تفتیش عقاید برای گرفتن اعتراف اجباری همراه بوده است و پس از مراحل بازجویی به زندان رجایی شهر منتقل شد.
وی در فروردین ماه ۱۳۹۴ توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه به اتهام تشکیل گروه به قصد برهم زدن امنیت کشور به پنج سال حبس تعزیری محکوم شد و این حکم پس از مدتی در دادگاه تجدید نظر استان تهران تایید شد.
وی علاوه بر این حکم ۵ ساله٫ بر اساس حکم قبلی پس از آزادی به شهرستان سرباز در استان سیستان و بلوچستان تبعید خواهد شد.

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

مطلب مرتبط

اعدام یک زندانی در زندان مرکزی اردبیل

اعدام یک زندانی در زندان مرکزی اردبیل

  حکم اعدام یک زندانی در زندان مرکزی اردبیل به اجرا درآمد. به گزارش کانون …