صفحه اصلی / حقوق بشر / صدور احکام مجدد برای شهروندان عرب اهوازی
صدور احکام مجدد برای شهروندان عرب اهوازی
صدور احکام مجدد برای شهروندان عرب اهوازی

صدور احکام مجدد برای شهروندان عرب اهوازی

 

با اوج گرفتن اعتراضات در شهرهای خوزستان دو تن از شهروندان عرب اهوازی با احکام مجدد مواجه شدند. به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام؛ علی سویدی فرزند حاج صدام ۴۵ ساله؛ پیش از این به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۵ سال حبس تعلیقی محکوم شده بود.

وی پس از بازداشت مجدد در اعتراضات اخیر مجددا محاکمه و حدود دو هفته پیش به ۲ سال حبس دیگر محکوم شد. علی سویدی در مجموع به ۷ سال زندان محکوم شده و هم اکنون در زندان شیبان اهواز محبوس است.
فاضل سویدی ۲۷ ساله پیش از این به ۲ و نیم سال حبس محکوم شده بود. وی مجددا بازداشت و به ۱ سال حبس دیگر و در مجموع به ۳ و نیم سال زندان محکوم شده است.
شهروند دیگر اهوازی احمد غانمی سویدی فرزند سعید ۲۴ ساله نیز به اتهام تبلیغ علیه نظام به یک سال زندان محکوم شد.
این سه شهروند اهوازی هم اکنون در زندان شیبان اهواز محبوس هستند.
لازم به یادآوری است که در شروع سال ۹۷ مردم خوزستان اعتراضات و تظاهرات گسترده‌ای داشتند که در آن حدود ۱۰۰۰ نفر از مردم شامل مردان؛ زنان و نوجوانان بازداشت شدند. اسامی ۱۹۰ نفر از آنان نیز منتشر گردید. همچنین پس از حمله مسلحانه به رژه نیروهای مسلح در اهواز نیز؛ جمع کثیری از شهروندان اهوازی با یورش به منازلشان بازداشت و به بازداشتگاه‌ها و زندان‌ها منتقل شدند که اسامی تعدادی از آنان نیز منتشر گردیده است. گفته می‌شود تعداد زیادی از آنها به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شده و تحت بازجویی‌های سنگین قرار دارند.

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

مطلب مرتبط

اعدام یک زندانی در زندان مرکزی اردبیل

اعدام یک زندانی در زندان مرکزی اردبیل

  حکم اعدام یک زندانی در زندان مرکزی اردبیل به اجرا درآمد. به گزارش کانون …