صفحه اصلی / اجتماعی / لغو معافیت ویزای صربستان برای شهروندان ایرانی
لغو معافیت ویزای صربستان برای شهروندان ایرانی
لغو معافیت ویزای صربستان برای شهروندان ایرانی

لغو معافیت ویزای صربستان برای شهروندان ایرانی

 

صربستان معافیت ویزا برای شهروندان ایران به دلیل «سوء استفاده از تسهیلات» را لغو کرد. دولت صربستان اعلام کرد که معافیت ویزا برای سفر ایرانی‌ها به این کشور را لغو کرده و از این به بعد شهروندان ایرانی برای سفر به صربستان نیاز به ویزا خواهند داشت.

«نبوجسا استفانوویچ»، وزیر کشور صربستان روز چهارشنبه ۱۸ مهر اعلام کرد: «معافیت ویزا برای شهروندان ایران به دلیل سوءاستفاده آنان از این تسهیلات لغو شده است».

وی افزود: صربستان از شهروندان ایران بار دیگر درخواست صدور ویزا خواهد کرد. برخی از آنان از معافیت ویزا برای ورود به صربستان سوءاستفاده کرده‌اند».

بلگراد در تابستان سال گذشته اعلام کرد که برای تقویت صنعت گردشگری در این کشور و توسعه بازار غیر اروپایی، شهروندان ایرانی را از نیاز به صدور ویزا برای سفر به صربستان معاف می‌کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز یکی از مسئولان مرکز حفاظت از پناهجویان در بلگراد گفت که این اقدام واکنشی است به این مشکل که تعداد زیادی از ایرانی ها وارد صربستان می‌شوند و در آنجا یا تلاش می‌کنند از آنجا به غرب اروپا بروند یا این که پناهندگی بگیرند.

شایان ذکر است که توافق‌نامه معافیت ویزا میان ایران و صربستان در سال ۲۰۱۷به امضای دو کشور رسید و پرواز‌های مستقیم میان بلگراد و تهران نیز در مارس امسال برقرار شد.

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

مطلب مرتبط

۱۷ اکتبر برابر با ۲۵ مهر روز جهانی ریشه کنی فقر

۱۷ اکتبر برابر با ۲۵ مهر روز جهانی ریشه کنی فقر

روز جهانی ریشه کنی فقر در سال ۱۹۹۲ میلادی از سوی سازمان ملل متحد، روز …