صفحه اصلی / حقوق بشر / پیام صوتی دکتر محمد ملکی به مناسبت روز جهانی علیه اعدام
پیام صوتی دکتر محمد ملکی به مناسبت روز جهانی علیه اعدام
پیام صوتی دکتر محمد ملکی به مناسبت روز جهانی علیه اعدام

پیام صوتی دکتر محمد ملکی به مناسبت روز جهانی علیه اعدام

 

دکتر محمد ملکی به مناسبت ۱۰ اکتبر روز جهانی علیه اعدام پیامی را خطاب به حاکمان ایران فرستاد. وی در این پیام اعلام کرد: حکومت اسلامی ایران در این مدت چهل سال جز خشونت با مخالفین و اعدام و سر به نیست کردن آنها چه کرده است؟ آیا کارهای خلاف در این کشور کم شده؟
در بخشی از پیام دکتر محمد ملکی چنین آمده است:
ما که ادعا داریم حکومت ما اسلامی است و روشمان روش ائمه دین می‌باشد و پیرو علی (ع) هستیم چرا هرگز از این بزرگمرد درس نگرفتیم؟ من برای روشن شدن موضوع یک نمونه از رفتار علی علیه السلام را با مخالفین سیاسی ذکر می کنم تا عبرتی باشد برای قدرت بدستان و حاکمان. وقتی علی در مسجد کوفه با شمشیر ابن ملجم که عضو حزب خوارج بود فرقش شکافت. ببینید با عامل این کار چه کرد.خطاب به اطرافیان و فرزندانش فرمود : «يا بني عَبدُالمطّلب لايَلفِينَّكُم تَخُوضونَ دِماءَ المُسلمينَ خُوضاً تَقولون. قُتِلَ أميرُالمؤمنين! ألا لايَقْتُلُنَّ بي إلاّ قاتلي»
ای پسران عبدالمطلب! هرگز چنین نباشد که به جان مسلمین افتاده، خونهای آنها را بریزید و بگویید امیرالمؤمین کشته شده. آگاه باشید هرگز جز قاتل من کسی را نکشید.بنگرید اگر بر اثر ضربت او ازدنیا رفتم در برابر آن فقط یک ضربه بزنید . مباد او را مثله کنید که من از رسول خدا شنیدم که می فرمود از مثله کردن خودداری کنید.
این است روش برخورد کسی که جمهوری اسلامی ادعای پیروی از او را دارد. حکومتی که جوانان را اعدام می کند . اعدام راه حل نیست و درعرض یکی دو ماه هزاران نفر از زندانیان را به پای چوبه دار فرستادند و در دوران حکومت خود رفتارشان با مخالفین جز مرگ و زندان و شکنجه نبوده است .
من بار دیگر روزجهانی مبارزه با اعدام را گرامی می دارم و اعلام می کنم بعد از اینکه لگام تشکیل شد و لغو گام به گام اعدام را خواستار گردید بسیاری از گروههای سیاسی این عمل را مورد استقبال قرار دادند ازجمله مجاهدین و فداییان و دیگر گروههایی که مدعی آزادی و عدالت در ایران هستند از شما بار دیگر می خواهم که متوجه باشید که کار اعدام، کاری نیست که موجب آرامش شما باشد. این عمل را از آمار زندانیان وکسانی که مرتکب قتل می شوند و به اعدام محکوم می شوند می توانید تحقیق کنید.
عضو لگام دکتر محمد ملکی

مهر ۹۷

لگام (لغو گام به گام مجازات اعدام) نام گروهی متشکل از هنرمندان، نویسندگان، فعالان سیاسی و مدنی سرشناس ایرانی است که از حدود ۲ سال پیش تشکیل و در راستای مبارزه با مجازات اعدام به فعالیت پرداخته است.

 

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

 

 

 

مطلب مرتبط

اعدام یک زندانی در زندان مرکزی اردبیل

اعدام یک زندانی در زندان مرکزی اردبیل

  حکم اعدام یک زندانی در زندان مرکزی اردبیل به اجرا درآمد. به گزارش کانون …