صفحه اصلی / حقوق بشر / محروم کردن زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر از وسایل گرمایشی
محروم کردن زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر از وسایل گرمایشی
محروم کردن زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر از وسایل گرمایشی

محروم کردن زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر از وسایل گرمایشی

 

زندانیان سیاسی زندان رجایی‌شهر از شدت سرما و نداشتن وسایل گرمایشی در رنج و عذاب بوده و شبها از سرما به خود می لرزند.
به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام؛ به دستور محمدضیایی رئیس زندان به زندانیان سیاسی سالن ۱۰ زندان رجایی‌شهر بخاری و وسایل گرمایشی داده نمی شود.
سالن ۱۰ بند ۴ این زندان یک سالن محروم از امکانات معمول بندهای دیگر است. ضیایی رئیس زندان به عمد و جهت افزایش فشار از دادن وسایل گرمایشی به این سالن ممانعت به عمل می‌آورد. پیش از این در مرداد ماه سال ۹۶؛ مسئولان و گارد زندان با یورش به سالن ۱۲؛ سالن قبلی زندانیان سیاسی پس از ضرب و شتم شدید و انتقال آنها به این بند؛ اقدام به سرقت همه وسایل زندانیان از جمله کولر؛ یخچال؛ پول و دیگر امکانات زندانیان کردند. مسئولان زندان این وسایل را که زندانیان با پول شخصی خود خریداری کرده بودند به زندانیان بازنگردانده و در بندهای دیگر فروختند. هم‌اکنون زندانیان سیاسی این سالن محروم از امکانات هستند.
با توجه به سرمای زودرس و اینکه زندان رجایی‌شهر در دامنه کوه است؛ سرما بخصوص در شبها آزاردهنده بوده باعث بیماری زندانیان می‌شود.
لازم به یادآوری است که آرش صادقی مبتلا به سرطان با بدن عفونت کرده پس از عمل جراحی در این سالن محبوس است. همچنین زندانیان دیگر این بند نیز با سنین بالای ۶۰ سال و بیماریهای مختلف با تشدید بیماری روبرو هستند.

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

مطلب مرتبط

اعدام یک زندانی در زندان مرکزی اردبیل

اعدام یک زندانی در زندان مرکزی اردبیل

  حکم اعدام یک زندانی در زندان مرکزی اردبیل به اجرا درآمد. به گزارش کانون …