صفحه اصلی / حقوق بشر / عفونت شدید دست آرش صادقی به دلیل عدم رسیدگی‌های پزشکی پس از عمل
عفونت شدید دست آرش صادقی به دلیل عدم رسیدگی‌های پزشکی پس از عمل
عفونت شدید دست آرش صادقی به دلیل عدم رسیدگی‌های پزشکی پس از عمل

عفونت شدید دست آرش صادقی به دلیل عدم رسیدگی‌های پزشکی پس از عمل

دست آرش صادقی که مورد عمل نمونه برداری قرار گرفته بود، در حال حاضر به شدت عفونت کرده است.  به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام، دست زندانی سیاسی آرش صادقی که مورد عمل نمونه برداری قرار گرفته بود، در حال حاضر به شدت عفونت کرده، اما عوامل و مسئولان زندان رجایی شهر کرج از انتقال وی برای قرار پزشکی ممانعت به عمل می‌آورند.
به دستور رستمی دادیار زندان از انتقال زندانیان سیاسی زندان رجایی‌شهر کرج (گوهردشت) برای درمان و رسیدگی‌های پزشکی به خارج از زندان ممانعت به عمل می آید. روز شنبه ۱۴ مهر ماه؛ زندانی سیاسی آرش صادقی قرار پزشکی داشت ولی مسئولان زندان از انتقال او به خارج از زندان سر باز زدند.
این در شرایطی است که وی از ناحیه دست به سرطان بدخیم کندروسارکوم مبتلا شده و مورد عمل جراحی برای نمونه‌برداری قرار گرفته بود. اما به علت انتقال زودهنگام از بیمارستان به زندان، از رسیدگی‌های ضروری پس از عمل جراحی سنگین محروم بوده و تنها به وی چند قرص آنتی بیوتیک داده اند. این عفونت باعث عواقب غیرقابل جبرانی برای وی خواهد بود.
گفتنی است که عفو بین الملل با صدور بیانیه‌ای این رفتار ظالمانه با آرش صادقی را محکوم کرد. آقای فیلیپ لوتر مدیر تحقیقات شمال آفریقا و خاورمیانه عفو بین الملل در یک بیانیه اعلام کرد: «نه فقط به طرز غیرقابل توصیفی ظالمانه است، بلکه از منظر حقوقی نوعی شکنجه محسوب می شود.»
آرش صادقی به ۱۹ سال زندان محکوم شده و هم اکنون در سالن فوق امنیتی ۱۰ بند ۴ زندان رجایی‌شهر در شرایطی بسیار نامناسب و محروم از حداقل امکانات بهداشتی و غذایی محبوس است.
به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

مطلب مرتبط

اعدام یک زندانی در زندان مرکزی اردبیل

اعدام یک زندانی در زندان مرکزی اردبیل

  حکم اعدام یک زندانی در زندان مرکزی اردبیل به اجرا درآمد. به گزارش کانون …