صفحه اصلی / اجتماعی / ابعاد اعتصاب سراسری کامیونداران در شهرهای مختلف به روایت آمار

ابعاد اعتصاب سراسری کامیونداران در شهرهای مختلف به روایت آمار

اعتصاب سراسری کامیونداران بیش از دو هفته همچنان در شهرهای مختلف ادامه دارد. این اعتصاب که از روز اول مهرماه ۹۷ شروع شد طی دو هفته بیش از ۳۰۰ شهر از ۳۱ استان را فراگرفت.
استان اصفهان با بیش از ۴۵ شهر اعتصابی بیشترین آمار در رتبه اول، استان فارس با بیش از ۳۸ شهر در رتبه دوم و استان خراسان رضوی نیز با بیش از ۲۰ شهر در رتبه سوم قرار دارند.

کامیونداران سراسر کشور برای سومین دور در اعتراض به پایین بودن کرایه حمل بار؛ گرانی قطعات یدکی و عدم پاسخگویی مسئولان حکومتی به مطالبات معوقه‌شان از روز اول مهر ماه، دست به اعتصاب زدند.

شایان ذکر است که از صبح روز سه‌شنبه ۱۷ مهرماه در هفدهمین روز این اعتصاب، رانندگان در شهرهای مختلف از جمله اصفهان، شهرکرد، سمیرم، دورود، شیراز، مبارکه، لنجان و محلات همچنان در اعتصاب به‌سر می‌برند.

شایان ذکر است که طی این مدت عوامل حکومتی تلاشهای فراوانی برای پایان دادن به این اعتصاب کردند از جمله روز دوشنبه ۱۶مهر ۹۷ماموران حکومتی بعد از اینکه تابلو پایانه مبارکه را پائین آورده و بر سر در پایانه تابلو پارکینگ آویزان کردند، راننده ها را تحت فشار قرار داده اند تا برای هر شب پارک در پایانه ۱۰۰۰۰ تومان بپزدازند و وقتی با مخالفت راننده ها روبرو شدند گفتند باید ماشینها را از پایانه خارج کنند تا با خالی شدن پایانه وفیلمبرداری از آن اعتصاب را تمام شده نشان دهند.

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

 

 

 

مطلب مرتبط

۱۷ اکتبر برابر با ۲۵ مهر روز جهانی ریشه کنی فقر

۱۷ اکتبر برابر با ۲۵ مهر روز جهانی ریشه کنی فقر

روز جهانی ریشه کنی فقر در سال ۱۹۹۲ میلادی از سوی سازمان ملل متحد، روز …