صفحه اصلی / جهان / طوفان فلورنس؛ 5 کشته، سیلاب و بی‌برقی
طوفان فلورنس، 5 کشته، سیلاب و بی برقی
طوفان فلورنس، 5 کشته، سیلاب و بی برقی

طوفان فلورنس؛ 5 کشته، سیلاب و بی‌برقی

طوفان فلورانس در ایالتهای شرقی آمریکا دستکم پنج کشته و دهها زخمی بر جای گذاشته است. برق نزدیک به 800 هزار خانه در ایالتهای کارولینای شمال و جنوبی قطع شده است و پیش بینی شده که به خاطر بارش های شدید، سیل جاری شود. با این حال کارشناسان پیش بینی کرده اند که روزهای شنبه و یکشنبه از شدت طوفان کاسته خواهد شد.

دو قربانی نخست این طوفان یک مادر و نوزاد در شهر ویلمینگتون کارولینای شمالی بودند که بر اثر سقوط درخت بر روی خانه آجریشان جان خود را از دست دادند. همسر این زن نیز به بیمارستان منتقل شده است.

در شهرستان پِندِر در همین ایالت نیز زنی که دچار حمله قلبی شده بود به خاطر مسدود بودن جاده و نرسیدن نیروهای امداد پزشکی جان خود را از دست داد. نفر چهارم در شهرستان لِنوار زمانی که به کار با ژنراتور مشغول بود کشته شد. و نفر پنجم هم در همان حوالی وقتی که از خانه بیرون رفت تا به سگ خود سر بزند دچار سانحه شد و جان باخت.

به گفته مرکز ملی طوفان در آمریکا، این طوفان ساعت هفت و ربع صبح به وقت محلی در نزدیکی ویلمینگتون شدت گرفت تا جایی که سرعت باد به ۱۵۰ کیلومتر در ساعت رسید. با این‌حال شدت باد حدود بعدازظهر کاهش یافت و به ۱۲۰ کیلومتر در ساعت رسید.

روی کوپر، فرماندار کارولینای شمالی، گفته است که اکنون از شدت سرعت این طوفان کم شده و افزوده که به خاطر باران شدید این ایالت در روزهای آینده شاهد سیل خواهد بود.

مقام‌های شهر نیو بِرن که حدود ۳۰ هزار نفر جمعیت دارد، گفته‌اند که بیش از ۱۰۰ نفر را از سیل نجات داده‌اند.

در عین حال به گفته مقامات مسئول، برق بیش از ۷۲۲ هزار خانه در ایالات کارولینای شمالی و جنوبی قطع شده است. شرکت‌های برق می‌گویند احتمالا میلیون‌ها خانه قطعی برق را تجربه خواهند کرد و ترمیم خرابی‌های برق‌رسانی ممکن است هفته‌ها طول بکشد.

پیش‌بینی شده که طوفان فلورنس پس از عبور از بخش‌هایی از این دو ایالت، اوایل هفته آینده به سمت شمال متمایل شود و از غرب ایالات کارولینای شمالی و جنوبی و رشته کوه‌های آپالاشیا عبور کند.

مرکز ملی طوفان اعلام کرده است که در روزهای شنبه و یکشنبه تا حدی زیادی از شدت این طوفان کاسته خواهد شد.

گفته می‌شود این طوفان زندگی حدود ۱۰ میلیون نفر را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

مطلب مرتبط

پلیس استرالیا حمله با چاقو در خیابان‌های ملبورن را سوءقصد تروریستی دانست

پلیس استرالیا حمله با چاقو در خیابان‌های ملبورن را سوءقصد تروریستی دانست

مهاجمی که در مرکز شهر ملبورن استرالیا یک عابر را به ضرب چاقو کشت و …