صفحه اصلی / حقوق بشر / هجوم گارد زندان مرکزی اردبیل به بند زندانیان سیاسی و مصادره و غارت اموال آنان
هجوم گارد زندان مرکزی اردبیل به بند زندانیان سیاسی و مصادره و غارت اموال آنان
هجوم گارد زندان مرکزی اردبیل به بند زندانیان سیاسی و مصادره و غارت اموال آنان

هجوم گارد زندان مرکزی اردبیل به بند زندانیان سیاسی و مصادره و غارت اموال آنان

 

مأموران زندان مرکزی اردبیل به بند زندانیان سیاسی تبعیدی این زندان هجوم برده و اقدام به بازرسی وسایل زندانیان کردند. به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام؛ صبح امروز پنجشنبه ۲۲ شهریور ماه؛ مأموران زندان اردبیل به بند زندانیان سیاسی تبعیدی (بند ۷) این زندان هجوم برده و اقدام به بازرسی وسایل زندانیان کردند.

در این بازرسی که به دستور ريیس زندان یعقوب سربازجدا انجام شده بود؛ مأموران اقدام به مصادره اموال زندانیان سیاسی از جمله کتابهای آنها که با هزینه های سنگین و چند برابر قیمت توسط خود زندانیان خریداری شده بود؛ کردند.مأمورین در پاسخ به اعتراض زندانیان سیاسی که چرا هر بار به بند ما می ریزید و اموالمان را می برید؟ گفتند: «بالاخره یک چیزی باید ببریم. نمیتوانیم دست خالی برویم».
پیش از این بارها مأموران زندان در بازرسی های ناگهانی به دلایل موهوم؛ اموال زندانیان را غارت کرده اند.
حدود ۳ ماه پیش روز ۱۸ تیر ماه؛ مأموران زندان طی یک یورش، همه اموال زندانیان از جمله لباس؛ وسایل بهداشتی؛ مواد غذایی؛ صنایع دستی که زندانیان ساخته بودند؛ کارت تلفن؛ عینک؛ فلاسک و لوازم التحریر و … را به غارت برده و تنها یک پتو برای آنها به جا گذاشته و در پاسخ پیگیریهای خانواده زندانیان سیاسی هر یک از مسئولان جرم را به گردن دیگری انداختند.
رئیس زندان یعقوب سربازجدا؛ در تماسی که خانواده های زندانیان سیاسی با وی گرفته بودند؛ این موضوع را بکلی انکار کرده و پاسخ داده بود زندانیان دروغ می گویند. اما در پاسخ به خانواده دیگری این دزدی را به گردن رئیس حفاظت زندان پرویز صورآذر انداخته و او را مسئول این دزدیها دانسته بود.
اموال زندانیان که بار پیش به غارت برده شده؛ هنوز به آنها بازگردانده نشده است.

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

مطلب مرتبط

پیام زندانی سیاسی ماهر کعبی به مردم اهواز

پیام زندانی سیاسی ماهر کعبی به مردم اهواز درباره بازداشت، قتل و اعدام هموطنان اهوازی

زندانی سیاسی ماهر کعبی پیامی خطاب به هموطنان بویژه همشهریانش فرستاد و از مجامع بین‌المللی …