صفحه اصلی / حقوق بشر / ابراز انزجار کمیسر عالی حقوق بشر ملل متحد از اعدام سه زندانی سیاسی کرد
ابراز انزجار کمیسر عالی حقوق بشر ملل متحد از اعدام سه زندانی سیاسی کرد
ابراز انزجار کمیسر عالی حقوق بشر ملل متحد از اعدام سه زندانی سیاسی کرد

ابراز انزجار کمیسر عالی حقوق بشر ملل متحد از اعدام سه زندانی سیاسی کرد

خانم میشل باشله کمیسر عالی حقوق‌ بشر ملل ‌متحد با اعلام انزجار از اعدام سه زندانی سیاسی کرد گفت: من از اعدام سه زندانی ایرانی کرد عمیقاً منزجر شدم.

کمیسر عالی حقوق‌بشر ملل ‌متحد در سخنرانی افتتاحیه خود در سی ونهمین اجلاس دوره‌ای شورای حقوق‌بشر که روز ۱۹شهریور ۹۷تشکیل شد، از جمله گفت:
در این سالی که ما ۷۰امین سالگرد اعلامیه جهانی حقوق‌بشر را جشن می‌گیریم.باعث افتخار من است که به این مأموریت فراخوانده شوم که به کشورها کمک کنم که حقوق‌بشر مردمشان را رعایت کنند.

کمیسر عالی حقوق بشر در مورد نقض حقوق‌بشر توسط حکومت ایران گفت: «استفاده از حکم اعدام برای مجرمان نوجوان عمیقاً نگران‌کننده است و باید در همه شرایط ممنوع شود و احکام آنهایی که هم‌اکنون در انتظار حکم اعدام هستند، تخفیف داده شود».

میشل باشله در مورد اعدام زندانیان سیاسی کرد، رامین حسین پناهی، زانیار مرادی و لقمان مرادی، ابراز انزجار کرد و گفت: «من از اعدامهای هفته پیش سه زندانی ایرانی کرد به‌رغم نگرانیهای جدی مطرح شده توسط گزارشگران ویژه که آنها از محاکمه‌های عادلانه برخوردار نبودند و مورد شکنجه قرار گرفتند، عمیقاً منزجر شدم».
وی همچنین دستگیری و بدرفتاری با مدافعان حقوق‌بشر را منزجر کننده خواند و خواهان آزادی آنان شد. وی تأکید کرد که «دستگیریهای اخیر و بدرفتاری با تعدادی مدافع حقوق‌بشر و وکیل منزجر کننده است. همه آنهایی که به‌خاطر استفاده مسالمت‌آمیز از حقوق آزادی بیان و اجتماعات بازداشت شدند باید آزاد شوند».

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

مطلب مرتبط

پیام زندانی سیاسی ماهر کعبی به مردم اهواز

پیام زندانی سیاسی ماهر کعبی به مردم اهواز درباره بازداشت، قتل و اعدام هموطنان اهوازی

زندانی سیاسی ماهر کعبی پیامی خطاب به هموطنان بویژه همشهریانش فرستاد و از مجامع بین‌المللی …