صفحه اصلی / اجتماعی / آمریکا فرستاده ویژه‌ای را برای هماهنگی تحریم‌ها علیه ایران تعیین کرد
آمریکا فرستاده ویژه‌ای را برای هماهنگی تحریم‌ها علیه ایران تعیین کرد
آمریکا فرستاده ویژه‌ای را برای هماهنگی تحریم‌ها علیه ایران تعیین کرد

آمریکا فرستاده ویژه‌ای را برای هماهنگی تحریم‌ها علیه ایران تعیین کرد

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در یک کنفرانس خبری گروه اقدام ایران به ریاست برایان هوک را اعلام کرد. وی تأکید کرد که با رفتار شرورانه رژیم ایران مقابله می‌کنیم.

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا روز پنج‌شنبه ۱۶آگوست ۲۰۱۸  (برابر با ۲۵ مردادماه ۹۷) اعلام کرد واشنگتن به همراه همپیمانانش در سراسر جهان، کارگروهی برای مقابله با اقدامات شرورانه ایران تشکیل می‌دهد.

ایالات متحده آمریکا برایان هوک را به عنوان فرستاده ويژه در رأس کارگروهی قرار داده است تا هماهنگی‌ لازم را برای اعمال تحریم‌ها علیه ایران انجام دهد.

وزیر امور خارجه آمریکا گفت، کارگروه ویژه ایران مسئولیت هدایت، بررسی و هماهنگی کلیه ابعاد فعالیت‎های متعلق به ایران است که روند آن در وزارت خارجه انجام شده و گزارش‌های مربوط به آن به طور مستقیم به او ارجاع خواهد شد.

مایک پمپئو، اعلام کرد هدف از استراتژی جدید تغییر رفتار رژیم ایران است و تحریم‌های جدید با هدف محروم کردن ایران از اموالی که برای تغذیه تروریسم به کار می‌برد، وضع شده‌اند.

وزیر امور خارجه ایالات متحده گفت: حدود ۴۰سال است که رژیم تهران مسئول بکارگیری خشونت و داشتن رفتار بی‌ثبات کننده علیه آمریکا متحدان و دوستان ما و به واقع خود مردم ایران بوده است.

در ماه می‌ سال جاری پرزیدنت ترامپ از توافق اتمی پر از شکاف و نواقص بیرون کشید. توافقی که در محدود ساختن پیشرفت برنامه اتمی ایران یا کمپین خشونت آن در خارج شکست خورده بود.

پرزیدنت ترامپ در این جنگ، یک کارزار فشار، بازدارندگی و همچنین یک همبستگی را با مردم ایران که مدتهاست در رنج هستند ایجاد کرد.

برایان هوک در رابطه با تشکیل این کارگروه گفت: هدف تحریمها محروم کردن رژیم ایران از درآمدها برای تأمین مالی ترویسم است. این هدف حداکثر فشار اقتصادی است. موضوع این نیست که تنش و جدال با کشورهای دیگر ایجاد کنیم. اما وقتی که به حجم پولی که رژیم ایران برای اسد و برای شبه‌‌نظامیان شیعه و برای حزب‌الله لبنان فراهم می‌کند، نگاه کنید، میلیاردها و میلیاردها دلار است. و ما باید به نقطه‌ای برسیم که این جریانهای درآمد را بخشکانیم.

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

مطلب مرتبط

راهپیمایی بزرگ کارگران هفت تپه به همراه خانواده هایشان

راهپیمایی بزرگ کارگران هفت تپه به همراه خانواده هایشان در خیابانهاش شوش و در محاصره نیروهای امنیتی+ فیلم

کارگران نیشکر هفت تپه در سیزدهمین روز از اعتراضات خود دست به یک راهپیمایی بزرگ …