صفحه اصلی / حقوق بشر / احضار تعدادی از کارگران گروه ملی فولاد اهواز به دادگاه انقلاب
احضار تعدادی از کارگران گروه ملی فولاد اهواز به دادگاه انقلاب
احضار تعدادی از کارگران گروه ملی فولاد اهواز به دادگاه انقلاب

احضار تعدادی از کارگران گروه ملی فولاد اهواز به دادگاه انقلاب

 

روز چهارشنبه ۱۷ مرداد ماه ۹۷ تعدادی از کارگران گروه ملی فولاد اهواز به دادگاه انقلاب احضار شدند. به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام تعدادی از کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز که بدنبال اعتصاب کارگران این مجتمع بزرگ صنعتی در خرداد ماه سال جاری بازداشت و با قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون ریالی آزاد شده بودند روز ۱۷ مرداد ماه طی ابلاغیه ای کتبی به شعبه دوازدهم دادگاه انقلاب اهواز احضار شدند.

در این ابلاغیه به کارگران مهلت ۵ روزه ای جهت حضور در دادگاه داده شده است. شعبه دوازدهم دادگاه انقلاب در اهواز مسئول رسیدگی به جرائم امنیتی می باشد.

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران٬ احضار کارگران گروه ملی صنعتی اهواز به دادگاهی امنیتی و پیگیری مجدانه برگزاری دادگاه علیه این کارگران در فاصله کوتاه دو ماه، که تنها به خاطر اعتراض به عدم پرداخت نتیجه کار و رنجشان و نجات خانواده هایشان از فقر و تنگدستی بازداشت شده بودند در حالی است که میلیونها میلیون پرونده قضائی که میتواند رسیدگی عادلانه به آنها گرهی از مشکلات و مصائب مردم باز کند بدلیل عدم رسیدگی در قوه قضائیه خاک می خورد و غارتگران و رانت خواران دهها میلیارد دلاری ثروتهای اجتماعی مردم ایران، که سر در آخور قدرت دارند آشکارا و بی هیچ نگرانی هر روزه مشغول دزدی و اختلاس و چپاولگری در مقابل چشمان مردم ایران هستند.

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

مطلب مرتبط

اعدام یک زندانی در زندان مرکزی اردبیل

اعدام یک زندانی در زندان مرکزی اردبیل

  حکم اعدام یک زندانی در زندان مرکزی اردبیل به اجرا درآمد. به گزارش کانون …