صفحه اصلی / حقوق بشر / محرومیت رامین حسین پناهی زندانی سیاسی محکوم به اعدام از رسیدگی پزشکی
محرومیت رامین حسین پناهی زندانی سیاسی محکوم به اعدام
محرومیت رامین حسین پناهی زندانی سیاسی محکوم به اعدام

محرومیت رامین حسین پناهی زندانی سیاسی محکوم به اعدام از رسیدگی پزشکی

 

رامین حسین پناهی زندانی سیاسی محکوم به اعدام و محبوس در زندان مرکزی سنندج از شرایط جسمانی نامناسب و عدم رسیدگی پزشکی لازم رنج می برد و همچنان از اعزام به مراکز درمانی خارج از زندان محروم مانده است.

رامین حسین پناهی در تاریخ ۲۶ دی‌ماه سال ۹۶در شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج به اتهام “اقدام علیه امنیت ملی از طریق بغی” محاکمه و به اعدام محکوم شد، حکم اعدام این زندانی سیاسی اواخر فروردین‌ماه سال جاری توسط دیوان عالی کشور نیز تائید و سپس به واحد اجرای احکام ابلاغ شد.

“علاوه بر تمام شرایط نامناسب جسمانی، رامین از عفونت کلیوی رنج می برد. این جوان طی این مدت چندین مرتبه جهت انجام معاینات و آزمایشات به بهداری زندان سنندج مراجعه کرده است. نتیجه آزمایش های به عمل آمده نشان میدهد وی به عفونت کلیوی دچار شده است”.

“علیرغم فقدان امکانات لازم پزشکی در بهداری زندان سنندج، رامین حسین پناهی از دریافت رسیدگی پزشکی و اعزام به مراکز درمانی خارج از زندان محروم است. مراجعه آقای حسین پناهی به بهداری این زندان، صرفا با دریافت یک بسته قرص خاتمه می‌یابد این درحالی است که این زندانی دچار عفونت شدید در ناحیه کلیه می‌باشد که ناشی از شکنجه هایی است که در بازداشتگاه اداره اطلاعات و اطلاعات سپاه صورت گرفته است.

رامین جهت دریافت رسیدگی پزشکی و اعزام به مراکز درمانی، بارها به ریاست زندان مراجعه کرده است که بی نتیجه مانده است. رامین در پی درخواست های مکرر برای دریافت دارو از خارج از زندان، نهایتا موفق به دریافت آمپول تجویز شده توسط دکتر بهداری زندان شد ولی تزریق آن نیز موثر واقع نشد و کماکان دردها و عفونت های این زندانی رو به افزایش است.”

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

مطلب مرتبط

اعدام یک زندانی در زندان مرکزی اردبیل

اعدام یک زندانی در زندان مرکزی اردبیل

  حکم اعدام یک زندانی در زندان مرکزی اردبیل به اجرا درآمد. به گزارش کانون …