صفحه اصلی / اقتصادی / افشای گوشه‌ای از فساد و دزدی‌های میلیاردی در جریان استیضاح علی ربیعی
افشای گوشه‌ای از فساد و دزدی‌های میلیاردی در جریان استیضاح علی ربیعی

افشای گوشه‌ای از فساد و دزدی‌های میلیاردی در جریان استیضاح علی ربیعی

 

در جریان جنگ و دعواهای جناحی درون نظام و استیضاح علی ربیعی وزیر کار دولت روحانی گوشه کوچکی از دزدی‌ها و رشوه خواریهای سران حکومتی فاش گردید.

روز چهارشنبه ۱۷ مرداد ماه۹۷ جلسه استیضاح ربیعی در مجلس به صحنه افشاگری پیرامون فساد جناحهای حاکمیت علیه یکدیگر تبدیل شد.

در جریان این استیضاح تعدادی از نمایندگان مخالف علی ربیعی٬ وی را متهم به لابی‌گری و ارایه پیشنهاد رشوه و خرید رأی آنها کرده‌اند.

متقابلاً علی ربیعی هم نمایندگانی از جناح خامنه‌ای را متهم کرد که به او مراجعه کرده و خواهان دریافت رشوه شده‌‌اند.
خبرگزاری ایسنا در روز ۱۷ مرداد ماه با اشاره به افشاگری علی ربیعی در رابطه با محمدرضا پورابراهیمی که از نمایندگان وابسته به جناح خامنه ای است به نقل از علی ربیعی نوشت: «رئیس بهزیستی سبزوار یک خانم برجسته است اما به من فشار می‌آوردند که یا این فرد را بردار یا شما را استیضاح می‌کنیم. در اتاق من در جلوی چشم من بدون این‌که ترسی از من داشته باشند در چشم من نگاه می‌کنند و می‌گویند سالی ۴۰۰–۵۰۰میلیون تومان به حساب فرد مورد نظر واریز کن و به هر کسی که من می‌گویم بده»

پورابراهیمی در یک افشاگری دیگر،وزارت تعاون علی ربیعی را متهم به عدم ارائه ارز پتروشیمی‌ها کرد که در نظام اقتصادی کشور اخلال ایجاد کرده است.
محمدرضا پورابراهیمی نماینده کرمان خطاب به پزشکیان نماینده تبریز که از عملکرد وزیر دفاع کرده بود، گفت: آقای پزشکیان باید به این سوال جواب دهد که زهرا پزشکیان مسئول فاینانس پتروشیمی چه نسبتی با او دارد.
پزشکیان گفت: این صحبت‌ها نشانه بی‌اخلاقی و عدم تعهد است. ببینید این حرف‌ها چقدر غلط و دروغ می‌باشد٬ دختر من در پتروشیمی جم کار می‌کند، لیسانس ندارد بلکه دارای تحصیلات فوق لیسانس است. او مسئول نیست بلکه پروژه‌ای را گرفته است. در فضای مجازی گفتند که دختر من ۱۰ میلیون تومان حقوق می‌گیرد که باز هم درست نیست، او چهار میلیون تومان حقوق می‌گیرد. او افزود: دختر من فوق لیسانس شیمی از دانشگاه شریف دارد که قبل از آنکه آقایان سر کار آیند در پتروشیمی کار می‌کرد. آیا این به آن معناست که من رانت‌خوار هستم؟ اگر قرار باشد ما هم مثل آقای پورابراهیمی حرف بزنیم، می‌خواهید بگوییم که بچه‌های آنها و دار و دسته‌شان در این سیستم بیشتر درگیر هستند یا بچه‌های من؟

شایان ذکر است که لاریجانی در واکنش به این جنگ و دعواها که یکی پس از دیگری دزدیهای هم را افشا می کردند گفت: نباید از پشت تریبون اسم اشخاص برده شود.

چند تن از نمایندگان نیز از فساد ربیعی و وزارت کار گفتند و فاش کردند که ربیعی به آنها پیشنهاد رشوه داده است.

یکی از نمایندگان موافق استیضاح ربیعی، علی رستمیان، گفت: «توسط یکی از فرستادگان جناب آقای بندپی معاون وزیر کار، به بنده گفته شد ۵۰۰میلیون تومان به شما می‌دهیم به نام یک خیریه».

همنچنین این نماینده مجلس در افشاگری علیه معاون ربیعی فاش ساخت «۹۰۰میلیون تومان صرف هزینه همایش و مهمانی شاهانه محسنی بندپی شده است».

سؤال این جاست که به‌لحاظ اقتصادی ادامه شغل وزارت برای ربیعی چقدر سودآور بوده که گوشه‌یی از رشوه‌های پیشنهادی او و معاونش محسنی بندپی به نمایندگان وابسته به جناح خامنه‌ای متجاوز از یک میلیارد تومان بوده است؟

بسیار واضح است که منبع تأمین این همه ولخرجی ها و رشوه‌دادن ربیعی و معاونش، نهادهای زیرمجموعه وزارت کار نظیر سازمان تأمین اجتماعی است که اموال آنها متعلق به کارگران و کارمندان بازنشسته است.

سازمان تأمین اجتماعی از تراست‌های بزرگ مالی است که همواره بدست آوردن آن موضوع جنگ و دعواهای جناحی در رأس نظام بوده است. سازمان تأمین اجتماعی که مسئولیت تعریف‌شده‌اش تأمین زندگی بازنشسته‌ها و تأمین هزینهٔ درمان کارگران و صاحبان مشاغل می‌باشد، به‌دلیل نوع کارش، قانوناً از مالیات و حسابرسی دولتی معاف است. این سازمان با پولی که ماهانه از حقوق کارگران کسر می‌شود و به حسابش واریز می‌گردد، به پنجمین غول مالی کشور تبدیل شده است، تمام ذخایر مالی این سازمان در یک سازمان بزرگ مالی به نام «شستا» سرمایه‌گذاری شده است. شستا صاحب حداقل ۲۵۰شرکت و ۱۲۰۰هلدینگ است، همچنین سهام بالایی از بانک رفاه و کشتیرانی جمهوری اسلامی دارد که یک‌پنجم معاملات بورس را در دست دارند. هتل‌های بزرگ و هواپیمایی ملی ایران(هما) نیز بخش دیگری از دارایی‌های این سازمان است.

سرمایهٔ این سازمان، حاصل دسترنج بیش از ۱۲میلیون و ۶۰۰هزار کارمند و کارگر و کسبه بیمه‌شده است که با افراد خانواده‌هایشان به ۳۵میلیون نفر می‌رسند، این تعداد، تقریباً نیمی از مردم ایران هستند.

حسن نوروزی یکی دیگر از نمایندگان مجلس در موافقت با استیضاح وزیر کار گفت: می‌گویند در این وضعیت دلار چرا وزیر تعاون را استیضاح می‌کنید، اتفاقا ایشان مقصر است. پتروشیمی‌ها دلارهای خود را به بازار برنگردانده‌اند، دلیل این امر چیست؟ لازم است وزیر در این باره توضیح دهد. وی خطاب به وزیر رفاه، گفت: پسر حضرتعالی با پسر آقای تقی‌زاده معاون شما در دبی شرکت دارند، آیا این درست است و رابط‌شان هم آقای عبدالناصر موسوی الجزایری است، اگر این موضوع درست نیست حرف شما را قبول می‌کنیم ولی درباره آن توضیح بدهید. نوروزی خاطرنشان کرد: وزیر کار باید به ده‌ها مورد بحث تامین اجتماعی، صندوق بازنشستگی، خدمات درمانی، شستا، تعاونی‌ها و بیمارستان‌های تامین اجتماعی رسیدگی کند، خودتان انصاف داشته باشید آیا درست مدیریت کرده‌اید؟

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

مطلب مرتبط

آغاز محاکمه شرکت نفتی توتال به جرم پرداخت ۳۰ میلیون دلار رشوه به ایران

آغاز محاکمه شرکت نفتی توتال به جرم پرداخت ۳۰ میلیون دلار رشوه به ایران

  محاکمۀ شرکت نفتی توتال به جرم پرداخت ٣٠ میلیون دلار رشوه به مسئولان ایرانی …