صفحه اصلی / حقوق بشر / حکم اعدام ۶ زندانی در زندانهای بندرعباس، رجایی شهر و میناب به اجرا درآمد
حکم اعدام ۶ زندانی در زندانهای بندرعباس، رجایی شهر و میناب به اجرا درآمد
حکم اعدام ۶ زندانی در زندانهای بندرعباس، رجایی شهر و میناب به اجرا درآمد

حکم اعدام ۶ زندانی در زندانهای بندرعباس، رجایی شهر و میناب به اجرا درآمد

 

در روزهای سه شنبه ۱۶ و چهارشنبه ۱۷ مرداد ماه؛ حکم اعدام حداقل ۶ زندانی در زندانهای ایران به اجرا درآمد.  به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان نه به اعدام؛ روز سه شنبه ۱۶ مرداد ماه؛ حکم اعدام یک زندانی متهم به قتل به نام امیرعلی کلیوند ۴۶ ساله؛ اهل لرستان که از سال ۱۳۹۳ در انتظار اعدام بود؛ در زندان بندرعباس اجرا شد. وی روز دوشنبه ۱۵ مرداد ماه از زندان حاجی آباد جهت اعدام به زندان بندرعباس منتقل شده بود.
روز چهارشنبه ۱۷ مرداد ماه؛ ۲زندانی از ۴زندانی محکوم به اعدام منتقل شده به سلولهای انفرادی زندان رجایی شهر اعدام شدند. یکی از زندانیان محمد عبدی پس از ۱۲ سال حبس و دیگری یک زندانی تبعه کشور افغانستان هر دو به اتهام قتل اعدام شدند. محمد عبدی از بند ۱۰ زندان رجایی شهر و زندانی تبعه افغانستان از زندان قزلحصار جهت اعدام به سلولهای انفرادی رجایی شهر منتقل شده بودند.
همچنین روز چهارشنبه ۱۷ مرداد ماه؛ حکم اعدام سه زندانی در زندان شهرستان میناب اجرا شد. این سه زندانی که هویت آنها مشخص نیست؛ به اتهام تجاوز به عنف اعدام شدند. شهرستان میناب در استان هرمزگان قرار دارد.
این اعدامها از رسانه های حکومتی اعلام نشده است.

سازمان عفو بین الملل در گزارش سالانه خود اعدام را مجازاتی «بی رحمانه و غیرانسانی» خواند و ایران را دومین کشور جهان از نظر آمار بالای اعدام معرفی کرد.
در گزارش عفو بین الملل در رابطه با اعدامها چنین نوشته شده است که ۱۴۲ کشور استفاده از این مجازات را در قوانین خود لغو یا در عمل متوقف کرده اند, اما چند کشور، از جمله رژیم ایران همچنان به اعدام ادامه دادند.
بر اساس گزارش عفو بین الملل, در سال ۲۰۱۷میلادی دست کم ۵۰۷ تن در ایران اعدام شدند که بیش از نیمی از تعداد کل اعدام های ثبت شده در جهان می‌باشد و با حداقل ۵۰۷ اعدام، پس از چین بالاترین شمار اعدام ها را در جهان دارد.

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

مطلب مرتبط

اعدام یک زندانی در زندان مرکزی اردبیل

اعدام یک زندانی در زندان مرکزی اردبیل

  حکم اعدام یک زندانی در زندان مرکزی اردبیل به اجرا درآمد. به گزارش کانون …