صفحه اصلی / اقتصادی / سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: تمرکز تحریم‌ها بر رفتار رژیم است، نه مردم ایران
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: تمرکز تحریم‌ها بر رفتار رژیم است، نه مردم ایران
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: تمرکز تحریم‌ها بر رفتار رژیم است، نه مردم ایران

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: تمرکز تحریم‌ها بر رفتار رژیم است، نه مردم ایران

سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده می گوید هدف تحریم ها تغییر رفتار رژیم جمهوری اسلامی است و تمرکز آن بر مردم ایران نیست.

هدر ناوئرت سه شنبه عصر به وقت واشنگتن (بامداد چهارشنبه به وقت ایران) در پاسخ به گیتا خبرنگار ارشد صدای آمریکا گفت: تمرکز تحریم ها رژیم ایران است. اگر در ایران مردم سال به سال بیشتر ناامید و سرخورده می شوند، تنها دلیلش این است که ایران تصمیم گرفته است پول و منابع کشور و مردم سختکوش آن را صرف بی ثبات کردن منطقه کند. آن را برای ماجراجویی، حمله به کشوری دیگر، رفتن به سوریه، عراق و امثال این هزینه کردند. اینها کاملا مستدل و شناخته شده هستند و این که هیچ سودی هم عاید مردم نمی‌شود و مردم تصمیم گرفته اند که علیه حکومت خودشان دست به اعتراض بزنند.

وی افزود: ما می خواهیم شاهد تغییر رفتار رژیم ایران باشیم و از گفتن آن هم ابایی نداریم. می خواهیم رفتارشان را عوض کنند و مراقب مردم خودشان باشند و دست از نقض حقوق بشر بردارند و بجای ماجراجویی و حمایت از تروریسم در جهان، ثروت کشور را برای مردم خود هزینه کنند.

خانم ناوئرت در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار صدای آمریکا مبنی بر اینکه «دولت آمریکا چطور می‌تواند از مردم ایران حمایت کند؟»، گفت یکی از راه هایی که می‌توانیم این کار را بکنیم این است که صدای آنها و نگرانی‌های شان را بازتاب دهیم و نگرانی‌های خودمان از رژیم را برجسته کنیم و ما هم دقیقا همین را انجام می‌دهیم. وزیر خارجه پمپئو به صورت جامعی در مورد این موضوع صحبت کرده است تا مردم ایران بدانند ما در کنارشان هستیم.

دونالد ترامپ، رئيس جمهوری آمریکا به کشورهایی که پس از اجرایی شدن تحریم های آمریکا به تجارت و تعامل اقتصادی خود با ایران ادامه می دهند، هشدار داده و گفته است:
هرکسی با ایران تجارت کند، نمی‌تواند با آمریکا داد و ستد داشته باشد.

دونالد ترامپ روز سه‌شنبه ۷ اوت/۱۶مرداد در حساب توییتری خود نوشت: “تحریم‌های آمریکا علیه ایران به صورت رسمی به مورد اجرا گذاشته شده است. این‌ها، سخت‌ترین تحریم‌هایی است که تا کنون علیه یک کشور اعمال شده و این تحریم ها در ماه نوامبر آینده به سطح بالاتری هم خواهند رسید.” رئيس جمهوری آمریکا در توئیت خود همچنین گفته :”هرکسی با ایران تجارت کند، نمی‌تواند با آمریکا داد و ستد داشته باشد. من خواهان چیزی کمتر از صلح جهانی نیستم.”

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

مطلب مرتبط

آغاز محاکمه شرکت نفتی توتال به جرم پرداخت ۳۰ میلیون دلار رشوه به ایران

آغاز محاکمه شرکت نفتی توتال به جرم پرداخت ۳۰ میلیون دلار رشوه به ایران

  محاکمۀ شرکت نفتی توتال به جرم پرداخت ٣٠ میلیون دلار رشوه به مسئولان ایرانی …