صفحه اصلی / حقوق بشر / بازداشت پدر عبدالله بزرگزاده در مقابل مقر سپاه سلمان ایرانشهر
بازداشت پدر عبدالله بزرگزاده در مقابل مقر سپاه سلمان ایرانشهر
بازداشت پدر عبدالله بزرگزاده در مقابل مقر سپاه سلمان ایرانشهر

بازداشت پدر عبدالله بزرگزاده در مقابل مقر سپاه سلمان ایرانشهر

پدر عبدالله بزرگزاده در چهارمین روز تحصن در مقابل مقر سپاه پاسداران سلمان در ایرانشهر بازداشت شد. به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان نه به اعدام ٬ به نقل از فعالین بلوچ
غلام قادر بزرگزاده ٬پدر عبدالله بزرگزاده ٬ ظهر روز چهارشنبه ۲۰ تیر ماه ۹۷ که برای کسب اطلاع از فرزندش در مقابل مقر سپاه سلمان ایرانشهر تحصن کرده بود بازداشت شد.

شاهدان عینی گزارش دادند: “در حالی که غلام قادر بزرگزاده در مقابل تابلو رو به روی سپاه ایستاده و پلاکارد به دست داشت چند خودرو با ماموران لباس شخصی به وی یورش برده و او را به زور سوار خودرو کرده و با خود بردند”

روز گذشته ۱۹ تیر نیز محمد طیب بزرگزاده برادر ۱۶ ساله عبدالله بزرگزاده احضار شده و در پلیس فتا بخاطر انتشار اخبار و گزارشهای بازداشت برادر بزرگترش عبدالله بزرگزاده٬ به وی تذکر داده شده است.

شایان ذکر است که غلام قادر بزرگزاده چهارمین روز است که بخاطر بی خبری از محل نگهداری فرزندش در مقابل مقر سپاه سلمان ایرانشهر تحصن کرده بود.

او پلاکاردهای با مضمون “پسرم عبدالله بزرگزاده حامی دختران ایرانشهر کجاست؟” و “فرزندم عبدالله بزرگزاده در معرض چه سناریوسازی قرار دارد” به دست داشت.

او در مورد بازداشت فرزندش گفته بود: “پسرم در تجمع مدنی بازداشت شده اصلا ضد هیچ ارگانی نبوده، برای درخواست محاکمه عاملان تجاوز به عنف رفته بود و وقتی فرماندار ایرانشهر سخنرانی کرده و تجمع شکست در مسیر خانه بود که بازداشتش کردند”

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

مطلب مرتبط

اعدام یک زندانی در زندان مرکزی اردبیل

اعدام یک زندانی در زندان مرکزی اردبیل

  حکم اعدام یک زندانی در زندان مرکزی اردبیل به اجرا درآمد. به گزارش کانون …