صفحه اصلی / حقوق بشر / حمله شبانه گارد زندان رجایی شهر به بندها و سرقت و تخریب اموال زندانیان
حمله شبانه گارد زندان رجایی شهر به بندها و سرقت و تخریب اموال زندانیان
حمله شبانه گارد زندان رجایی شهر به بندها و سرقت و تخریب اموال زندانیان

حمله شبانه گارد زندان رجایی شهر به بندها و سرقت و تخریب اموال زندانیان

 

طی شبهای گذشته مامورین گارد زندان رجایی شهر در ساعات غیراداری؛ نیمه شب و هنگام استراحت زندانیان به آنها حمله کرده و به بهانه گرفتن گوشی و اشیاء ممنوعه؛ اموال آنها را غارت کرده است.
به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان نه به اعدام؛ ساعت یک و نیم بامداد شنبه ۱۶ تیر ماه؛ مامورین گارد زندان رجایی شهر کرج به بند ۲ این زندان یورش بردند. ساعت ۱۰ شب یکشنبه ۱۷ تیر نیز؛ مامورین به بند ۱۰ زندان گوهردشت حمله کردند. همچنین در شبهای اخیر نیروهای گارد به بند ۳ و ۶ یورش بردند. مامورین در هجومهای شبانه اجناسی از زندانیان را که قابل دزدیدن بود به تاراج بردند.
بر اساس گزارشهای دریافتی؛ پس از حادثه قتل وحید مرادی و به بهانه جمع آوری گوشی و اشیاء ممنوعه؛ گارد زندان؛ نیروهای ضد شورش؛ نیروهای وزارت و اطلاعات سپاه در ساعتهای غیر اداری و در نیمه شب به داخل بندها شبیخون زده و باعث ایجاد رعب و وحشت میشوند.
مامورین؛ زندانیان را با ضرب و شتم؛ توهین و ناسزا ساعتها در هواخوری نگه می دارند. وسایل زندانیان را مغول وار به تاراج برده و بقیه را می شکنند. تمامی وسایل زندانیان را زیرورو و تخریب و به اصطلاح شخم می زنند به شکلی که دیگر نمی توان بند را به شکل قبلی درآورد.
این در حالی است که مافیای بزرگ ‌مواد مخدر و رینگهای خونین توسط خود مأموران و مسئولان زندان و نهادهای امنیتی وزارت اطلاعات طراحی و برنامه ریزی شده است.
همچنین بسیازی از قتلهایی که در داخل زندان توسط زندانیان صورت می گیرد به تحریک مسئولین حفاظتی و امنیتی زندان بوده و مسئولین اطلاعاتی سپاه و وزارت اطلاعات طراحی شده است.
واقعیت تلخ اینست که زندانهای ایران تبدیل به منجلاب و باتلاقی برای از بین بردن زندانیان توسط باندها و مافیای بزرگ مواد مخدر شده است که سرنخ همه آنها خود مسئولین زندان می باشند.
اینگونه حملات غیرقانونی؛ غیراخلاقی و غیرانسانی است. زندانیان زندان گوهردشت از همه نهادهای حقوق بشری؛ شورای حقوق بشر سازمان ملل؛ عفو بین الملل و تمام ارگانها و سازمانهای حقوق بشری درخواست نموده‌اند که برای جلوگیری از این جنایات و‌ اقدامات وحشیانه و ضدبشری اقدامات لازم و فوری را به عمل آورند تا تعداد کشته های احتمالی قتلهای طراحی شده عوامل زندان؛ بیشتر نشود.
به گفته زندانیان این یک سناریو و برنامه از پیش تعیین شده برای قتل وکشتار زندانیان؛ ضرب و شتم آنان توسط نیروهای امنیتی؛ گارد و نیروهای ضدشورش است که بهانه ای برای رسیدن به اهداف شوم خود علیه زندانیان در دست داشته باشند.

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

مطلب مرتبط

پیام زندانی سیاسی ماهر کعبی به مردم اهواز

پیام زندانی سیاسی ماهر کعبی به مردم اهواز درباره بازداشت، قتل و اعدام هموطنان اهوازی

زندانی سیاسی ماهر کعبی پیامی خطاب به هموطنان بویژه همشهریانش فرستاد و از مجامع بین‌المللی …