صفحه اصلی / حقوق بشر / حمله شبانه گارد زندان رجایی شهر به بندها و سرقت و تخریب اموال زندانیان
حمله شبانه گارد زندان رجایی شهر به بندها و سرقت و تخریب اموال زندانیان
حمله شبانه گارد زندان رجایی شهر به بندها و سرقت و تخریب اموال زندانیان

حمله شبانه گارد زندان رجایی شهر به بندها و سرقت و تخریب اموال زندانیان

 

طی شبهای گذشته مامورین گارد زندان رجایی شهر در ساعات غیراداری؛ نیمه شب و هنگام استراحت زندانیان به آنها حمله کرده و به بهانه گرفتن گوشی و اشیاء ممنوعه؛ اموال آنها را غارت کرده است.
به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان نه به اعدام؛ ساعت یک و نیم بامداد شنبه ۱۶ تیر ماه؛ مامورین گارد زندان رجایی شهر کرج به بند ۲ این زندان یورش بردند. ساعت ۱۰ شب یکشنبه ۱۷ تیر نیز؛ مامورین به بند ۱۰ زندان گوهردشت حمله کردند. همچنین در شبهای اخیر نیروهای گارد به بند ۳ و ۶ یورش بردند. مامورین در هجومهای شبانه اجناسی از زندانیان را که قابل دزدیدن بود به تاراج بردند.
بر اساس گزارشهای دریافتی؛ پس از حادثه قتل وحید مرادی و به بهانه جمع آوری گوشی و اشیاء ممنوعه؛ گارد زندان؛ نیروهای ضد شورش؛ نیروهای وزارت و اطلاعات سپاه در ساعتهای غیر اداری و در نیمه شب به داخل بندها شبیخون زده و باعث ایجاد رعب و وحشت میشوند.
مامورین؛ زندانیان را با ضرب و شتم؛ توهین و ناسزا ساعتها در هواخوری نگه می دارند. وسایل زندانیان را مغول وار به تاراج برده و بقیه را می شکنند. تمامی وسایل زندانیان را زیرورو و تخریب و به اصطلاح شخم می زنند به شکلی که دیگر نمی توان بند را به شکل قبلی درآورد.
این در حالی است که مافیای بزرگ ‌مواد مخدر و رینگهای خونین توسط خود مأموران و مسئولان زندان و نهادهای امنیتی وزارت اطلاعات طراحی و برنامه ریزی شده است.
همچنین بسیازی از قتلهایی که در داخل زندان توسط زندانیان صورت می گیرد به تحریک مسئولین حفاظتی و امنیتی زندان بوده و مسئولین اطلاعاتی سپاه و وزارت اطلاعات طراحی شده است.
واقعیت تلخ اینست که زندانهای ایران تبدیل به منجلاب و باتلاقی برای از بین بردن زندانیان توسط باندها و مافیای بزرگ مواد مخدر شده است که سرنخ همه آنها خود مسئولین زندان می باشند.
اینگونه حملات غیرقانونی؛ غیراخلاقی و غیرانسانی است. زندانیان زندان گوهردشت از همه نهادهای حقوق بشری؛ شورای حقوق بشر سازمان ملل؛ عفو بین الملل و تمام ارگانها و سازمانهای حقوق بشری درخواست نموده‌اند که برای جلوگیری از این جنایات و‌ اقدامات وحشیانه و ضدبشری اقدامات لازم و فوری را به عمل آورند تا تعداد کشته های احتمالی قتلهای طراحی شده عوامل زندان؛ بیشتر نشود.
به گفته زندانیان این یک سناریو و برنامه از پیش تعیین شده برای قتل وکشتار زندانیان؛ ضرب و شتم آنان توسط نیروهای امنیتی؛ گارد و نیروهای ضدشورش است که بهانه ای برای رسیدن به اهداف شوم خود علیه زندانیان در دست داشته باشند.

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

مطلب مرتبط

محاکمه مخفیانه ۵۰ تن از بازداشت شدگان تظاهرات بازار تهران

محاکمه مخفیانه ۵۰ تن از بازداشت شدگان تظاهرات بازار تهران

۵۰ تن از دستگیر شدگان تظاهرات بازار تهران در دادگاه انقلاب محاکمه شدند. به گزارش …