صفحه اصلی / اقتصادی / تحریم یک شرکت خدمات گردشگری به دلیل ارتباط با ماهان ایر
تحریم یک شرکت خدمات گردشگری به دلیل ارتباط با ماهان ایر

تحریم یک شرکت خدمات گردشگری به دلیل ارتباط با ماهان ایر

 

آمریکا یک شرکت خدمات گردشگری را به دلیل ارتباط با «ماهان ایر» تحریم کرد. به گزارش صدای آمریکا ٬وزارت خزانه داری ایالات متحده روز دوشنبه ۱۸ تیر ماه ۹۷ از قرار گرفتن نام یک شرکت خدمات مسافرتی مستقر در مالزی در فهرست تحریم‌ها، به دلیل ارائه خدمات به شرکت هواپیمایی «ماهان» که پیشتر توسط آمریکا تحریم شده است، خبر داد.

شرکت گردشگری و مسافرتی ماهان به دلیل فعالیت برای هواپیمایی ماهان یا به نیابت از آن شرکت، که پیشتر به دلیل حمایت ایران از تروریسم بین المللی تحت تحریم قرار گرفته بود، در فهرست تروریسم قرار گرفت.

به گفته وزارت خزانه داری آمریکا، شرکت‌هایی مانند شرکت گردشگری و مسافرتی ماهان نقش کلیدی در قادر ساختن هواپیمایی ماهان به ادامه فعالیت‌‌هایش دارند، به ویژه از طریق انجام نقل و انتقالات مالی به نیابت از آن خطوط هوایی.

ماهان ایر شرکت هواپیمایی منتخب نیروی قدس سپاه پاسداران ایران است که حمایت آن نیروی نظامی از تروریسم را در خاور میانه تسهیل می‌کند.

همچنین پروازهای معمول خطوط هواپیمایی ماهان به سوریه جهت کمک به رژیم بشار اسد و ارسال اسلحه و اعزام نیروهای نظامی خارجی و ایرانی برای آن، با هدف ایجاد خشونت و ناآرامی در منطقه انجام می‌شوند.

وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد که اقدام ما علیه یک شرکت مستقل که به ماهان خدمات ارائه می‌دهد، برای همه در صنعت هوانوردی روشن می‌کند که باید فورا همه ارتباطات خود را با ماهان قطع یا از آن شرکت فاصله بگیرند.»

نام خطوط هواپیمایی ماهان به دلیل ارائه خدمات مالی و فنی به نیروی قدس سپاه پاسداران، در اکتبر ۲۰۱۱ در فهرست تحریم‌‌های ایالات متحده قرار گرفت. نیروی قدس نیز پیش از آن در ۲۵ اکتبر ۲۰۰۷ تحریم شده بود.

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

مطلب مرتبط

لبنان به هواپیماهای ایرانی اجازه سوختگیری نمی‌دهد

لبنان به هواپیماهای ایرانی اجازه سوختگیری نمی‌دهد

  دولت لبنان به شرکتهای نفتی این کشور در فرودگاه بین‌المللی (رفیق حریری) که دست‌اندر …