صفحه اصلی / جهان / استعفای بوریس جانسون، وزیر خارجه بریتانیا پذیرفته شد
استعفای بوریس جانسون، وزیر خارجه بریتانیا پذیرفته شد
استعفای بوریس جانسون، وزیر خارجه بریتانیا پذیرفته شد

استعفای بوریس جانسون، وزیر خارجه بریتانیا پذیرفته شد

دفتر نخست وزیر بریتانیا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد استعفای آقای بوریس جانسون پذیرفته شده است و جانشین وی به سرعت معرفی خواهد شد.

کناره گیری آقای جانسون از پست وزارت در دولت محافظه کار ترزا می، تنها یک روز پس از استعفای دیوید دیویس، وزیر برگزیت روی داد.

بوریس جانسون که از حامیان سرسخت خروج انگلستان از اتحادیه اروپاست، با فاصله چند ساعت پس از استعفای دیوید دیویس، وزیر برگزیت استعفا داد.

پس از امضای سندی در دولت ترزامی در رابطه با همکاری نزدیک تجاری بین انگلستان و اتحادیه اروپا بعد از خروج نهایی انگلستان از این اتحادیه، وزیران امور خارجه و برگزیت استعفای خود را تقدیم کردند.

کناره‌گیری بوریس جانسون از کابینه کمی قبل از سخنرانی ترزا می در پارلمان انگلستان برای تشریح برنامه جدید دولت در ارتباط با خروج انگلستان از اتحادیه اروپا اعلام شد.

دونالد توسک رئیس شورای اروپا درباره استعفای بوریس جانسون، که یکی از طرفداران پروپاقرص برگزیت بود و در زمان همه پرسی سال ۲۰۱۶ کمپین تبلیغاتی راه انداخته بود، در صفحه توییترش نوشت: « سیاستمداران می آیند و می روند اما مشکلاتی که برای مردم بوجود آورده اند همواره باقی می ماند. تنها می خواهم افسوس فراوان خود را اعلام کنم چرا که نهایتا برکسیت به اسم این دو نفر، بوریس جانسون و دیوید دیویس پایان نیافت.»

ترزا می در پی این ستعفا در جلسه ویژه پارلمان شرکت کرد. وی اعلام کرد به هرترتیب سیاست های بریتانیا در ادامه مذاکرات برگزیت با کمیسیون اروپا تغیرپیدا خواهد کرد. بوریس جانسون در هفته های اخیر بارها برخلاف سیاست های برگزیتی دولت موضع گرفته بود.

همزمان نتیجه یک نظرسنجی نشان می‌دهد رضایت رای‌دهندگان بریتانیایی از روند مذاکرات دولت ترزا می، نخست‌وزیر بریتانیا با اتحادیه اروپا برای خروج این کشور از این اتحادیه به کمترین میزان خود رسیده است. تنها ۲۹٪ رای‌دهندگان از روند گفتگوهای برگزیت ابراز رضایت می‌کنند.

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

مطلب مرتبط

پلیس استرالیا حمله با چاقو در خیابان‌های ملبورن را سوءقصد تروریستی دانست

پلیس استرالیا حمله با چاقو در خیابان‌های ملبورن را سوءقصد تروریستی دانست

مهاجمی که در مرکز شهر ملبورن استرالیا یک عابر را به ضرب چاقو کشت و …