صفحه اصلی / حقوق بشر / عقب نشینی در برابر مقاومت و پایداری کارگران گروه ملی فولاد اهواز با آزاد کردن کلیه بازداشت شدگان
کارگران گروه ملی فولاد اهواز
کارگران گروه ملی فولاد اهواز

عقب نشینی در برابر مقاومت و پایداری کارگران گروه ملی فولاد اهواز با آزاد کردن کلیه بازداشت شدگان

 

شامگاه پنجشنبه ۳۱ خرداد ۹۷ نهایتا با پایداری و مقاومت کارگران گروه ملی فولاد اهواز آخرین دسته از کارگران بازداشتی آزاد شدند.

به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان نه به اعدام ٬ پس از تجمع چندین روزه خانواده ها و کارگران در مقابل دادگاه و دادگستری ٬نهایتا ساعت ۱۱ و پانزده دقیقه پنجشنبه شب ۳۱ خرداد ۹۷ دستگاه قضائیه در دادگستری اهواز عقب نشینی کرده و نامه آزادی پنج نفر از آخرین کارگران زندانی گروه ملی را صادر کرد.

اسامی آخرین کارگران آزاد شده بشرح زیر است:
۱_کریم سیاحی
۲_محمد فلاحی
۳_سجاد حسین پور
۴_عبدالرحمن ساکی
۵_جواد اسکندری

گفتنی است که در شب ۲۱ خرداد ماه نیروهای امنیتی و پلیس به تجمع شبانه پس از افطار کارگران گروه ملی فولاد اهواز یورش برده و بیش از ۵۰ نفر را بازداشت کردند.

به دنبال این یورش وحشیانه٬ روز سه‌شنبه۲۱خردادماه کارگران گروه ملی فولاد اهواز در اعتراض به بازداشت تعدادی از کارگران پس از راهپیمایی در خیابان کیانپارس، مقابل استانداری تجمع کرده و خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط همکاران خود شدند. آنها شعار می‌دادند:«کارگر زندانی آزاد باید گردد».

به دنبال این ایستادگی از سوی کارگران، نیروهای امنیتی و سرکوب با تمام قوا به کارگران یورش برده و با باتوم مورد ضرب و شتم قرار داده و ده نفر از آنان را بازداشت کردند اما علیرغم این یورش و بازداشتها، کارگران به اعتراض خود ادامه دادند.
نیروهای امنیتی به ناچار و در هراس از گسترش اعتراضات و تظاهرات کارگران عقب نشینی کرده و دست از تعرض و حمله و هجوم به کارگران برداشته و آنان را در حلقه محاصره خود گرفتند و با هدایت کارگران به سمت فلکه استانداری اعلام کردند فرماندار اهواز میخواهد در جمع کارگران حاضر شود.
در پی بازداشت شماری از کارگران٬ کارگران گروه ملی فولاد اهواز و خانواده هایشان به خیابان آمده و اقدام به راهپیمایی و اعتراض کردند که کارگزاران حکومتی بلافاصله ۴۹ نفر از آنان را آزاد کردند و در روزهای بعد نیزتعدادی دیگر آزاد شدند تا بالاخره در شب گذشته تمامی کارگران بازداشتی گروه ملی از زندان بیرون آمدند.

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

مطلب مرتبط

خبرهای نقض حقوق بشردر ایران

خبرهای نقض حقوق بشردر ایران روز پنج‌شنبه ۲۴آبان ماه ۹۷

خبرهای نقض حقوق بشردر ایران روز پنج‌شنبه ۲۴آبان ماه ۹۷ بینندگان محترم سایت خبری-حقوق بشری …