صفحه اصلی / اجتماعی / کولبر قطع عضو شده بوسیله انفجار مین به پرداخت خسارت مین منفجر شده محکوم شد
کولبر قطع عضو شده بوسیله انفجار مین
کولبر قطع عضو شده بوسیله انفجار مین

کولبر قطع عضو شده بوسیله انفجار مین به پرداخت خسارت مین منفجر شده محکوم شد

یکی از کولبران محروم که چندی پیش روی مین رفته و بر اثر انفجار مین قطع عضو شده بود، به اتهام “عبور غیر قانونی از مرز و خسارت مین منفجر شده” به ۲۳ میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شده است.
از این رقم ۱۱ میلیون تومان میزان جریمه به دلیل عبور غیر قانونی از مرز است و باقی آن جبران خسارت مین منفجر شده است.
لقمان وحید، کولبر حدودا سی ساله اهل شین‌آباد پیرانشهر است که چندی پیش به دلیل رفتن روی مین یک چشم و یک پایش را از دست داد.
همسر این کولبر گفته است : «ما تنها نان‌آور خانودە چهارە نفرە خود را تقریبا از دست دادیم. انتظار داشتیم کە مقامات دولتی هزینە معالجە شوهرم را تامین کنند اما نە تنها هیچ مسئولیتی را متقبل نشدەاند، بلکه دادگاە٬ شوهرم را بە اتهام عبور غیرقانونی از مرز بە پرداخت ١١ میلیون تومان جریمه نقدی محکوم کردە و باید خسارت مینی کە پا و چشم ایشان را گرفتە است را هم پرداخت کند.»
به گفته همسر این کولبر تا کنون ۳۵ میلیون تومان هزینه اولیه معالجه لقمان وحید بوده است. او همچنین گفته است که برای قرنیه چشم همسرش باید ۲۳ میلیون تومان به بیمارستان پرداخت کند.
همسر این کولبر گفت : «اکنون خودم کار می کنم. در مزرعەهای کشاورزی چغندر منطقە بە کار کندن علف‌های هرز و برداشت نخود مشغول هستم. روزانە ۴۵ هزار تومان دستمزد می‌گیرم. پرداخت ٢٣ میلیون در یک روز برای ما کە روزی ۴۵ هزار تومان درآمد داریم بسیار هزینە کلان و کمرشکنی است. ما یک پسر ١٢ سالە و یک دختر ٧ سالە داریم کە عملا از تامین بسیاری از نیازهایشان عاجز هستیم.»

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

مطلب مرتبط

راهپیمایی گسترده کارگران نیشکر هفت تپه در خیابانهای شهر شوش

راهپیمایی گسترده کارگران نیشکر هفت تپه در خیابانهای شهر شوش با شعار نترسید نترسید ما همه با هم هستیم+فیلم

صدها تن از کارگران نیشکر هفت تپه با راهپیمایی در خیابانهای شوش شعار می‌دادند نترسید …