صفحه اصلی / حقوق بشر / محکومیت یک ورزشکار زندانی به ۱۸ سال حبس
محکومیت یک ورزشکار زندانی به ۱۸ سال حبس
محکومیت یک ورزشکار زندانی به ۱۸ سال حبس

محکومیت یک ورزشکار زندانی به ۱۸ سال حبس

یک ورزشکار بنام محمد کاهکش روز سه شنبه ۲۲ خرداد ماه ۹۷ در دادگاهی به ریاست قاضی صلواتی و نماینده دادستان بنام وزیری در تهران محاکمه شد.
محمد کاهکش در دادگاهی به ریاست قاضی صلواتی و نماینده دادستان در تهران محاکمه شد.در این دادگاه قاضی صلواتی در تفهیم اتهام    محمدکاهکش گفت: بدلیل توهین به مقدسات و توهین به رهبری و خمینی حکم تو اعدام است ولی ما به تو ۱۰۳۰ سال حکم دادیم که نباید ناراحت باشی!
اتهامات وارد شده و مدت حبس تعیین شده به شرح زیر به این زندانی ابلاغ شده است :
توهین به خمینی ۳ سال٬ توهین به مقدسات ۷.۵ سال٬ همکاری ورزشی با اسراییل ۳ سال٬تبلیغ علیه نظام ۳ سال
در این جلسه محمدکاهکش و وکیل مدافع به حکم صادره اعتراض کرده و پرونده این زندانی به دادگاه تجدید نظر فرستاده شد.
محمد کاهکش که یک ورزشکار در رشته زیبایی اندام است؛ در تاریخ ۱۶مرداد ماه ۱۳۹۶، بر اساس احضار وزارت اطلاعات از خوزستان به تهران رفت و توسط این نهاد دستگیر شد.
کاهکش به دلیل دریافت دعوتنامه از فدراسیون پرورش اندام اسرائیل بازداشت شد، وی ابتدا به زندان اوین و سپس به زندان تهران بزرگ منتقل گشت. محمد کاهکش که متولد ۳۱ شهریور سال ۶۶، اهل و ساکن خوزستان است، در سال ۱۳۹۴ برای نخستین بار از طرف فدراسیون پرورش اندام اسرائیل به مسابقات جایزه بزرگ اسرائیل دعوت شده و این دعوت در سال‌های بعد هم تکرار شده است. بنا بر روال قانون خروج ورزشکاران در ایران برای شرکت در مسابقات بین المللی، باید با اجازه وزارت اطلاعات باشد و آن مسابقه را تایید کند.
گفتنی است که محمد کاهکش نیز چند روز پس از دعوت اسرائیل ٬ماجرا به وزارت اطلاعات در مورد این موضوع اطلاع رسانی کرده و مدت ها منتظر جواب ماند اما نه پاسخ مثبت و نه جواب منفی گرفت. او برای شرکت در مسابقات اعلام آمادگی کرد اما هیچگاه سفری به اسرائیل نداشته است.

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

مطلب مرتبط

بازداشت محمدرضا رمضان‌زاده رئیس شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی معلمان

بازداشت محمدرضا رمضان‌زاده رئیس شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی معلمان

  به دنبال تحصن معلمان در سراسر کشور یکی از معلمان متحصن بازداشت شد. به گزارش …