صفحه اصلی / حقوق بشر / ممانعت از آزادی دانشجوی اهل سنت مسعود اکرمی با وجود صدور وثیقه
ممانعت از آزادی دانشجوی اهل سنت مسعود اکرمی با وجود صدور وثیقه
ممانعت از آزادی دانشجوی اهل سنت مسعود اکرمی با وجود صدور وثیقه

ممانعت از آزادی دانشجوی اهل سنت مسعود اکرمی با وجود صدور وثیقه

 

مسئولین اداره اطلاعات کرمانشاه از آزادی با وثیقه زندانی اهل سنت مسعود اکرمی جلوگیری می کنند. بر اساس گزارشهای رسیده به کانون حقوق بشری نه به زندان نه به اعدام؛ برای دانشجوی زندانی مسعود اکرمی٬ تا زمان دادگاه تجدید نظر قرار آزادی با وثیقه صادر شده است. اما هم اکنون حدود یک ماه است که از آزادی وی با وثیقه جلوگیری بعمل می آید.
مسعود اکرمی در اوایل دی ۱۳۹۶ حین بازگشت به خانه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات کرمانشاه منتقل شد. وی در فروردین ماه سال جاری بعد از ۱۰۶ روز بی خبری با تماس تلفنی به خانواده اطلاع داد که در زندان دیزل آباد کرمانشاه محبوس است.
او به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به ۶ سال زندان محکوم شده است. به درخواست وکیل؛ پرونده وی جهت تجدید نظر به دادگاه رفته و برای وی تا زمان دادگاه قرار آزادی با وثیقه صدمیلیونی صادر شده است.
گفتنی است که مادر او خانم لیلا مرادی زاده نیز در رابطه با فرزندش دستگیر و مدت یک ماه در سلول انفرادی تحت بازجویی قرار گرفت. بازجویی از وی با بدرفتاری؛ توهین و فشارهای روحی و جسمی همراه بوده است. خانم مرادی زاده طی دوران بازداشت یکماهه در سلول انفرادی از فرزند خود هیچ اطلاعی نداشت و هنگامی که قصد آزادی وی را داشتند؛ در پاسخ این سوال که فرزندم را کی آزاد می کنید مورد تهدید قرار گرفت که خدا را شکر کن که خودت را آزاد می کنیم.
مسعود اکرمی از اهالی پاوه و از هموطنان اهل سنت است. وی حدود یکسال و نیم پیش هنگامی که دانشجوی ترم آخر لیسانس مدیریت بود؛ به دلیل فعالیتهای سیاسی مذهبی از دانشگاه اخراج شد. علت بازداشت مسعود اکرمی فعالیتهای سیاسی مذهبی او در دانشگاه اعلام شد.

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

مطلب مرتبط

بازداشت محمدرضا رمضان‌زاده رئیس شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی معلمان

بازداشت محمدرضا رمضان‌زاده رئیس شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی معلمان

  به دنبال تحصن معلمان در سراسر کشور یکی از معلمان متحصن بازداشت شد. به گزارش …