صفحه اصلی / حقوق بشر / پرونده سازی علیه زندانی سیاسی علی معزی و بلاتکلیفی او در زندان تهران بزرگ
پرونده سازی علیه زندانی سیاسی علی معزی و بلاتکلیفی او در زندان تهران بزرگ
پرونده سازی علیه زندانی سیاسی علی معزی و بلاتکلیفی او در زندان تهران بزرگ

پرونده سازی علیه زندانی سیاسی علی معزی و بلاتکلیفی او در زندان تهران بزرگ

 

زندانی سیاسی علی معزی پس از ۷ سال زندان و پایان حکم صادر شده همچنان در زندان بوده و وزارت اطلاعات با پرونده سازی مانع آزادی وی می شود.
به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان نه به اعدام ٬مسئولین اطلاعات برای چندمین بار تحت عنوان فعالیت تبلیغی علیه نظام برای زندانی سیاسی علی معزی پرونده سازی کرده و از بهار سال ۹۴ تاکنون وی را در زندان نگه داشته اند.
علی معزی در بهار سال ۱۳۹۰ دستگیر شد و پس از تحمل حکم می بایست در بهار سال ۹۴ آزاد می شد. اما تاکنون سه بار و هر بار با یک سال محکومیت جدید روبرو شده و همچنان در زندان است.
این زندانی سیاسی که از بیماریهای متعدد رنج می برد؛ با احتساب اشد حکم برای دادگاهی که در ۱۶ اسفند ۹۶ برایش ترتیب دادند؛ روز ۲۶ اردیبهشت ماه ۹۷ باید آزاد می شد اما با پرونده سازی جدید او را بلاتکلیف نگه داشته و از اعلام صدور رأی دادگاه خودداری می کنند. حتی به وکیل این زندانی نیز پاسخ روشنی داده نمی شود.

زندانی سیاسی علی معزی که یک گروگان در دست حکومت است٬ با بیش از ۶۵ سال سن از بیماری کلیه و مثانه و پروستات رنج می برد. وی پس از دیدار از فرزندانش در عراق بازداشت و علیرغم پایان حکم آزاد نشده و با پرونده سازیهای متعدد همچنان در زندان تهران بزرگ محبوس است.

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

مطلب مرتبط

پیام زندانی سیاسی ماهر کعبی به مردم اهواز

پیام زندانی سیاسی ماهر کعبی به مردم اهواز درباره بازداشت، قتل و اعدام هموطنان اهوازی

زندانی سیاسی ماهر کعبی پیامی خطاب به هموطنان بویژه همشهریانش فرستاد و از مجامع بین‌المللی …