صفحه اصلی / اجتماعی / موج جدیدی از بازداشتهای گسترده فعالان محیط زیست در سکوت خبری
موج جدیدی از بازداشتهای گسترده فعالان محیط زیست در سکوت خبری
موج جدیدی از بازداشتهای گسترده فعالان محیط زیست در سکوت خبری

موج جدیدی از بازداشتهای گسترده فعالان محیط زیست در سکوت خبری

 

بیش از ۲۰ نفر از فعالان محیط زیست طی روز های اخیر در جنوب کشور باز داشت شده اند . پیام درفشان، وکیل مدافع شماری از فعالان محیط‌‌ زیستی بازداشت شده ٬ روز دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه ۹۷ از بازداشت ۲۰ نفر دیگر از فعالان محیط‌زیست در جنوب ایران خبرداد.

به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان نه به اعدام ٬در چند ماه گذشته این چندمین بار است که فعالان محیط زیست مورد تهاجم قرار میگیرند .
به دنبال جان با ختن داود سید امامی از فعالان سر شناس محیط زیست درزندان و سپس جان با ختن مشکوک ۱۵تن از این فعالان در سقوط هواپیمای تهران -یاسوج وموج دستگیری و تعقیب فعالان محیط زیست ،فعالیت برای جفظ مجیط زیست به یکی از امور امنیتی تبدیل شد.
شایان ذکر است که دستگیری های فعالان محیط زیست در سکوت خبری رسانه های رسمی حاکی از ان است که فعالیت های حفظ محیط زیست از نظر مقامات حکومتی به امری امنیتی تبدیل شده است . خشک شدن در یا چه ارو میه و هامون و بختگان وده ها در یاچه کوچک تر در سالهای اخیر همراه با خشکی زاینده رود و تا حدودی کارون و نابودی بسیاری از زمین های کشاورزی و جنگل ها و همچنین زیستگاه های حیاط وحش در سراسر ایران نشانگر فاجعه های محیط زیستی در سراسر کشور است.
مسئو لان حکومتی بجای پاسخگوئی به اعمال خود دست به سر کوب ،قتل و دستگیری فعالان مجیط زیست به بهانه های واهی زده اند .با این سیاست بایستی شاهد تداوم فا جعه های محیط زیستی بود که به گفته یکی از مسئو لان در آینده شاهد جابجائی ۵۰ میلیون نفر از جمعیت ایرا ن بخاطر بحران آب خواهیم بود .
به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

مطلب مرتبط

راهپیمایی بزرگ کارگران هفت تپه به همراه خانواده هایشان

راهپیمایی بزرگ کارگران هفت تپه به همراه خانواده هایشان در خیابانهاش شوش و در محاصره نیروهای امنیتی+ فیلم

کارگران نیشکر هفت تپه در سیزدهمین روز از اعتراضات خود دست به یک راهپیمایی بزرگ …