صفحه اصلی / اقتصادی / وزیر خارجه آمریکا: شدید ترین تحریم های تاریخ را علیه ایران وضع می کنیم
وزیر خارجه آمریکا: شدید ترین تحریم های تاریخ را علیه ایران وضع می کنیم
وزیر خارجه آمریکا: شدید ترین تحریم های تاریخ را علیه ایران وضع می کنیم

وزیر خارجه آمریکا: شدید ترین تحریم های تاریخ را علیه ایران وضع می کنیم

 

مایک پمپئو استراتژی جدید آمریکا علیه ایران را اعلام کرد. وزیر خارجه آمریکا در نطق اعلام استراتژی تازه امریکا در قبال ایران گفت که توافق هسته ای ایران به دلیل نقایص مرگبارش جهان را به خطر انداخته است او هشداد داد که اگر ایران مسیرش را عوض نکند شدید ترین تحریم های تاریخ را علیه ایران وضع می کنیم. وی ۱۲ شرط را برای مذاکرات احتمالی با ایران مطرح کرد.
مایک پمپئو گفت: همان طور که در بنیاد هریتج گفتم ٬باید جلو دسترسی ایران را در برنامه هسته‌ای و موشک‌های بالستیک گرفت. ستیزه‌جویی ایران باید متوقف شود. دسترسی سپاه پاسداران به منابع باید مختل شود. آمریکا برای یافتن راه حلی پایدار برای اقدامات مخرب ایران با متحدان همکاری خواهد کرد.

آقای پمپئو ضمن اعلام خبر فشار بیشتر بر جمهوری اسلامی ایران، اعلام کرد ایالات متحده آماده مذاکره با تهران در صورت تغییر رفتار رژیم جمهوری اسلامی ایران است.

وزیر خارجه آمریکا صبح دوشنبه ۳۱ اردیبهشت در بنیاد هریتیج در سخنرانی خود در چهار حوزه سخنرانی کرد. اول گفت که فشارمالی بی‌سابقه بر حکومت ایران اعمال خواهد شد. دوم او گفت بین وزارت خارجه و وزارت دفاع آمریکا برای مقابله با هرگونه تجاوزگری ایران همکاری نزدیکی خواهد بود. سوم او از مردم ایران حمایت مشخصی کرد و در نهایت گفت آمریکا حاضر به مذاکره با آمریکا برای از سرگیری روابط دیپلماتیک و برابر در صورت تغییر رفتار جمهوری اسلامی است.

آقای پمپئو ضمن تأکید بر حمایت از مردم ایران در رابطه با تحریمها گفت: بحران های مالی و زیست محیطی را شامل هستیم. فساد کشور را فرا گرفته است. رژیم از مردم خود می دزدد. مردان خشن رژیم ایران از زنان و اعتراض آنها می ترسند.

وی افزود: ایالات متحده آمریکا معتقد است که مردم ایران سزاوار وضعیت بهتری هستند. ما از مردم ایران حمایت می کنیم و مردم با اعتراض های اخیر نشان دادند از حکومت شان ناراضی هستند.

شرطهای آمریکا برای مذاکره با ایران:

آقای پمپئو درباره انتظارات آمریکا از ایران به برخی خواسته ها اشاره کرد و گفت ایران باید اجازه بازرسی به آژانس بدهد. باید ایران تولید آب سنگین را متوقف کند. جمهوری اسلامی باید برنامه موشکی ایران را متوقف کند. ایران همچنین باید زندانیان و شهروندان بی گناه دیگر کشورها را آزاد کند. جمهوری اسلامی باید دخالت در عراق، سوریه و یمن را متوقف کند.

وزیر خارجه آمریکا همچنین گفت اگر جمهوری اسلامی ایران رفتار خشونت آمیز خود را پایان دهد، ما آماده هستیم که روابط دیپلماتیک با تهران را از سر بگیریم. کمک به اقتصاد ایران کنیم و برنامه هسته ای صلح آمیز ایران را یاری بدهیم.

وی به تضمین وعده های آمریکا به ایران گفت اگر درباره دیپلماسی آمریکا شک دارید، به دیپلماسی و مذاکرات پیشروی آمریکا و کره شمالی نگاه کنید.

آقای پمپئو همچنین وعده داد که در صورت توافق با ایران این موضوع می تواند به عنوان یک پیمان نامه در کنگره آمریکا تصویب شود که اجرای آن تضمین می شود.

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

مطلب مرتبط

لبنان به هواپیماهای ایرانی اجازه سوختگیری نمی‌دهد

لبنان به هواپیماهای ایرانی اجازه سوختگیری نمی‌دهد

  دولت لبنان به شرکتهای نفتی این کشور در فرودگاه بین‌المللی (رفیق حریری) که دست‌اندر …