صفحه اصلی / حقوق بشر / معلم بازداشتی محمد حبیبی محروم از درمان با بدن مجروح در زندان تهران بزرگ
معلم بازداشت محمد حبیبی محروم از درمان با بدن مجروح در زندان تهران بزرگ
معلم بازداشت محمد حبیبی محروم از درمان با بدن مجروح در زندان تهران بزرگ

معلم بازداشتی محمد حبیبی محروم از درمان با بدن مجروح در زندان تهران بزرگ

 

محمد حبیبی معلم بازداشت شده در تجمع معلمین؛ بدلیل ضرب و شتم حین بازداشت از تنگی نفس و درد شدید پهلو رنج می برد و نیاز به عکسبرداری و درمان دارد. وی همچنین محروم از تماس تلفنی با خانواده است.
به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان نه به اعدام؛ روز یكشنبه ٣٠ اردیبهشت ما ۹۷؛ خانواده محمد حبیبی بعد از ۱۱ روز موفق شدند با این معلم زندانی در زندان تهران بزرگ ملاقات كنند. مشت و لگد مامورین امنیتی به پهلوها و قفسه سینه این معلم در هنگام بازداشت، او را مبتلا به تنگی نفس و درد شدید پهلو کرده است. پزشك زندان علت را ناشی از كوفتگی در اثر ضربات شدید تشخیص داده و برای درمان نیاز به عكسبرداری پزشكی دارد. همچنین آثار شدید زخم ناشی از كشیدن عامدانه وی بر آسفالت هنگام بازداشت بر كمرش دیده می شود.
همسر محمد حبیبی در مصاحبه ای وضعیت این معلم بازداشتی را چنین شرح داده است: «بعد از چند روز فقط 5 دقیقه اجازه دادند او را ببینم. وضعیت بسیار ناخوشایندی داشت. با پای برهنه و همان لباسهایی که روز بازداشت تنش بود و به خاطر ضرب و شتم پاره شده بود، او را آوردند. پای راستش می‌لنگید وکبودی و خونمردگی روی پایش مشخص بود.»
زندان تهران بزرگ فاقد امكانات اولیه و پزشكی است برای تشخیص و درمان، محمد حبیبی باید به خارج از زندان اعزام شود. ولی مسئولان زندان اهمیتی به زندانیان و مشكلات آنان نمی دهند.
گفتنی است که در قرنطینه یک زندان تهران بزرگ فقط دو ساعت آب آشامیدنی وجود دارد و بقیه ساعت آب ناسالم و غیر بهداشتی است. در اتاقهای ٩نفره بیش از ٢٠نفر زندانی هستند. بهداشت محیط در این زندان در سطح بسیار پایینی است. همچنین مواد غذایی و اقلام مورد نیاز زندانیان در فروشگاه زندان به قیمت بسیار گران و گزافی به فروش می رسد.
این معلم بازداشتی همچنان محروم از تماس تلفنی با خانواده است.
محمد حبیبی فعال صنفی و عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان در روز ۲۱ اردیبهشت ماه ۹۷؛ همراه با ۱۴ فعال صنفی در تجمع مسالمت آمیز شورای هماهنگی در مقابل سازمان برنامه و بودجه با ضرب و شتم و خشونت زیاد دستگیر شد. وی سپس به سلول های انفرادی اطلاعات سپاه و در نهایت به زندان تهران بزرگ منتقل شد. وی هم اکنون در قرنطینه بند یک این زندان محبوس است.
گفتنی است که بازپرس ویژه پرونده برای این زندانی سیاسی وثیقه ۱۰۰ میلیونی صادر کرده بود. اما پس از مراجعه خانواده به دلایل نامشخص او را آزاد نکرده و پرونده را با صدور کیفرخواست به دادگاه ارجاع داده اند.

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

مطلب مرتبط

پیام زندانی سیاسی ماهر کعبی به مردم اهواز

پیام زندانی سیاسی ماهر کعبی به مردم اهواز درباره بازداشت، قتل و اعدام هموطنان اهوازی

زندانی سیاسی ماهر کعبی پیامی خطاب به هموطنان بویژه همشهریانش فرستاد و از مجامع بین‌المللی …