صفحه اصلی / اجتماعی / گزارشی از وضعیت شهر کازرون شامگاه شنبه ۲۹ اردیبهشت و اعلام آمادگی جوانان شهر
گزارشی از وضعیت شهر کازرون شامگاه شنبه
گزارشی از وضعیت شهر کازرون شامگاه شنبه

گزارشی از وضعیت شهر کازرون شامگاه شنبه ۲۹ اردیبهشت و اعلام آمادگی جوانان شهر

شامگاه شنبه ۲۹ اردیبهشت ماه ۹۷ شهر کازرون همچنان ناآرام گزارش شده و از تمام نقاط شهر دود بلند می شد. اینترنت و موبایل نیز همچنان قطع بود و در ورودی و خروجی شهر ایستهای بازرسی گذاشته بودند. هر جا که چند نفر ایستاده باشند گاز اشک آور می اندازند و یا اخطار می دهند که تجمع نکنید. ماموران هر کسی را که ماسک داشته باشد دستگیر می کنند. به کسانی هم که ماسک نداشته باشند تذکر می دهند که حرکت کنند و گوشه خیابان نایستند. اجازه عکس گرفتن به هیچ کس نمی دهند.
بنا به گزارش شاهدان عینی بسیاری از دستگیرشدگان را به شیراز منتقل کرده اند. نیروهای امنیتی هر شب به خانه های مردم حمله میکنند و تعدادی از مردم را دستگیر می کنند.

یکی از جوانان کازرونی ضمن اعلام آمادگی برای مقابله با این اعمال نیروهای امنیتی گفت: «نارنجک های دستی و شیشه های آماده حاوی الکل و فیتیله را آماده کردیم که اگر دست از پا خطا کنند خودشان را با ماشین هایشان منفجر کنیم. وی در ادامه افزود : امروز (شنبه ۲۹ اردیبهشت) در چهار راه بانک ملی درگیری شدیدی در جریان بوده است. مردم میخواستند وارد دادگستری شوند که به آنها شلیک شده است. دادستانی مجوز تیر به نیروهای امنیتی را داده بود .

این هموطن کازرونی می گفت : نیروهای امنیتی سه ماشین آب پاش برای سرکوب آورده بودند. رژیم ٬نیروهایی که برای سرکوب به کازرون آورده است را در طول روز بیرون نمی آورد چون هوا گرم است و آنها هم لباسهای زیادی پوشیده اند. نیروهایشان بسیار فرسوده هستند٬ آنها روزه نمی گیرند و به آنها کیک و آب میوه داده می شود.

وی در پایان می گوید : وضعیت شهر کازرون فوق العاده ملتهب است. امروز به مردم قول دادند که تمام بازداشتی ها را آزاد می کنند ولی بعد اعلام کردند که ۴۵ درصد بازداشتی ها پرونده قبلی داشتند و آزاد نمی شوند. آنها از ترس مردم این دروغ ها را می گویند.

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

مطلب مرتبط

آغاز دومین روز تحصن معلمان در شهرهای مختلف

آغاز دومین روز تحصن معلمان در شهرهای مختلف همراه با تصاویر

از صبح امروز دوشنبه ۲۳ مهر ماه ۹۷ تحصن معلمان در شهرهای مختلف وارد دومین …