صفحه اصلی / حقوق بشر / عدم رسیدگی به شهناز کیان همراه با توهین و فحاشی در بهداری زندان قرچک ورامین
عدم رسیدگی به شهناز کیان همراه با توهین
عدم رسیدگی به شهناز کیان همراه با توهین

عدم رسیدگی به شهناز کیان همراه با توهین و فحاشی در بهداری زندان قرچک ورامین

 

جان شهناز کیان اصل یکی از زنان دراویش گنابادی در زندان قرچک ورامین در خطر است. به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان نه به اعدام؛ خانم شهناز کیان اصل (کیانی) شب گذشته ۲۹ اردیبهشت ماه ۹۷؛ با اصرار زندانیان به بهداری زندان قرچک منتقل شده است. اما با وجود وخامت حالش با توهین و بی توجهی مسئولین بهداری مواجه شده است.
شهناز اصل یکی از ۱۱ خانم بازداشت شده در درگیری دراویش گنابادی در خیابان پاستور است که به صورت بلاتکلیف در زندان قرچک ورامین در شرایط سخت در بازداشت است.
وی به بیماری قند خون مبتلاست و به دلیل عدم وجود دارو و تغذیه مناسب در زندان قرچک ورامین عوارض شدید جسمی دامنگیر وی شده است.
این عوارض شامل ایجاد توده جدید در ناحیه سینه، ورم و زخم معده بوده که موجب نگرانی بسیار گسترده برای سلامتی ایشان در میان زندانیان شده و پس از اصرار آنها به بهداری زندان مراجعه نموده که توسط دکتر و پرستار بهداری زندان مورد هتک حرمت، فحاشی و توهین واقع شده‌اند و مانند دفعات قبل بدون رسیدگی دقیق پزشکی به بند مربوطه عودت داده می‌شود.
خانم شهناز کیان اصل اعلام کرده است که در اعتراض به این رفتار خلاف قانون و ناشایست پزشک و پرستار زندان از حضور در بهداری ممانعت می‌کند.
گفتنی‌ست عدم اعزام ایشان به مراکز درمانی و عدم دسترسی به داروی مناسب، سلامتی و جان ایشان را با خطر جدی مواجه خواهد کرد.
لازم به ذکر است که نور علی موسوی همسر خانم شهناز کیان از دراویش گنابادی است که پس از درگیری دراویش با نیروهای امنیتی در زندان تهران بزرگ زندانی است.

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

مطلب مرتبط

پیام زندانی سیاسی ماهر کعبی به مردم اهواز

پیام زندانی سیاسی ماهر کعبی به مردم اهواز درباره بازداشت، قتل و اعدام هموطنان اهوازی

زندانی سیاسی ماهر کعبی پیامی خطاب به هموطنان بویژه همشهریانش فرستاد و از مجامع بین‌المللی …