صفحه اصلی / اجتماعی / واشنگتن: به دلیل «رفتار بد» رژیم ایران در صدد تشکیل ائتلافی علیه تهران هستیم
به دلیل «رفتار بد» رژیم ایران در صدد تشکیل ائتلافی علیه تهران هستیم
به دلیل «رفتار بد» رژیم ایران در صدد تشکیل ائتلافی علیه تهران هستیم

واشنگتن: به دلیل «رفتار بد» رژیم ایران در صدد تشکیل ائتلافی علیه تهران هستیم

 

سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا گفت : «ائتلاف مورد نظر دشمن مردم ایران نخواهد بود و ما به وضوح میان ملت ایران و رژیم جمهوری اسلامی فرق قائلیم.

به گزارش العربیه ٬به دنبال خروج ایالات متحده آمریکا از توافق هسته‌ای غرب با ایران، واشنگتن در تلاش است تا با تشکیل «ائتلافی» علیه تهران مانع فعالیت‎های این کشور در زمینه برهم زدن ثبات و امنیت شود.

وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا شامگاه پنج شنبه ۲۷ اردیبهشت ماه ۹۷ اعلام کرد واشنگتن تصمیم گرفته تا با تشکیل ائتلافی برای مهار ایران، مانع از ادامه فعالیت‌های مخرب این کشور و تلاش‌های آن برای برهم زدن ثبات و آرامش در منطقه شود.

در همین راستا مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا قرار است روز دوشنبه آینده برای اولین بار از زمان آغاز تصدی پست وزارت خارجه در اواخر آوریل گذشته، در یک سخنرانی سیاست‌های جدید آمریکا در برابر ایران را شرح دهد.

هدر ناوئرت، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا در واشنگتن به خبرنگاران گفت:«ایالات متحده برای ایجاد ائتلاف با جدیت کار خواهد کرد».

وی افزود:« ایالات متحده کشورهای زیادی را از سرتاسر جهان برای ایجاد ائتلافی به هدف نظارت و کنترل واقع بینانه رفتارهای ایران گردهم خواهد آورد. این ائتلاف نه تنها در ارتباط با پرونده هسته‌ای ایران اقداماتی را اتخاذ خواهد کرد بلکه با تمام فعالیت‌های مخرب این کشور که نه تنها تهدیدی برای منطقه بلکه برای تمام جهان است، مقابله خواهد کرد».

ناوئرت در ادامه توضیح داد:«ائتلاف مورد نظر دشمن مردم ایران نخواهد بود و ما به وضوح میان ملت ایران و رژیم جمهوری اسلامی فرق قائلیم.

وی در ادامه تاکید کرد که «ائتلاف مورد نظر آمریکا علیه عملکردهای بد رژیم ایران است».

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

مطلب مرتبط

درگیری مردم با ماموران نیروی انتظامی در روستای قره‌چال ملکان

درگیری مردم با ماموران نیروی انتظامی در روستای قره‌چال ملکان +فیلم

روز سه شنبه ۲۳مردادماه۹۷ مأموران نیروی انتظامی برای فشار بر کشاورزان محروم روستای قره‌چال ملکان …