صفحه اصلی / جهان / تحریم های جدید آمریکا علیه رهبر گروه حزب الله لبنان مورد حمایت ایران
تحریم های جدید آمریکا علیه رهبر گروه حزب الله لبنان مورد حمایت ایران
تحریم های جدید آمریکا علیه رهبر گروه حزب الله لبنان مورد حمایت ایران

تحریم های جدید آمریکا علیه رهبر گروه حزب الله لبنان مورد حمایت ایران

وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا تحریم‌هایی جدیدی علیه حسن نصرالله و معاون او کرد. دولت ایالات متحده روز چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه ۹۷ رهبر حزب الله لبنان را، به دلیل فعالیت‌های بی‌ثبات کننده آن گروه شبه نظامی شیعه مورد حمایت ایران در منطقه خاور میانه، در فهرست تحریم‌های مرتبط با تروریسم قرار داد.

در بیانیه‌ای که وزارت امور خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا صادر کرد، نام افراد مرتبط با حزب‌الله لبنان که تحریم‌های جدید دامن آنها را می‌گیرد، درج شده است.

حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان و نعیم قاسم معاون او از جمله افرادی هستند که تحریم‌های جدید آمریکا شامل آنها می‌شود.

وزارت خزانه داری آمریکا، با همکاری شش کشور عضو دیگر «مرکز مقابله با تامین مالی تروریسم»، (عربستان سعودی، بحرین، کویت، عمان، قطر و امارات متحده عربی)٬ نعیم قاسم (معاون دبیرکل)، محمد یزبک، حسین الخلیل، و ابراهیم الامین السید را نیز در فهرست تحریم‌ قرار داده است.

بنا بر اعلام این وزارخانه، تصمیم به تحریم این افراد بر اساس فرمان اجرایی شماره ۱۳۲۲۴، که تروریست‌ها و کسانی را که از گروه‌های تروریستی یا اقدامات تروریستی حمایت می‌کنند هدف قرار می‌دهد، اتخاذ شده است.

از زمان تاسیس مرکز مقابله با تامین مالی تروریسم (TFTC) در ۲۱ مه ۲۰۱۷، این دومین تصمیم هفت کشور عضو این نهاد به ریاست آمریکاست که در جهت قطع شریان مالی گروه های تروریستی اتخاذ می‌شود.

دولت ایالات متحده روز سه‌شنبه نیز ولی الله سیف رئیس کل و یک مقام ارشد بانک مرکزی ایران، سه مقام ارشد حزب الله لبنان، و بانک «البلاد» عراق را به دلیل حمایت از تروریسم در فهرست تحریم‌های خود قرار داد.

بنا بر اعلام دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا، این تحریم شدگان در انتقال میلیون‌ها دلار پول از طرف نیروی قدس سپاه پاسداران ایران به شبه نظامیان حزب الله نقش داشته‌اند.

به کانال جوانه ها در تلگرام بپیوندید
https://telegram.me/javanea

مطلب مرتبط

آمریکا از همۀ دولت‌ها خواست سفارتخانه ها و دیپلمات‌های ایرانی را تحت نظر بگیرند

آمریکا از همۀ دولت‌ها خواست سفارتخانه ها و دیپلمات‌های ایرانی را تحت نظر بگیرند

دولت ایالات متحده به کشورهای سراسر جهان هشداد داده است که سفارتخانه‌های و  دیپلمات‌های ایرانی …