صفحه اصلی / اجتماعی / اعتصاب و تظاهرات کارکنان مترو تهران کرج و شعار مرگ بر دیکتاتور مسافران + فیلم
اعتصاب و تظاهرات کارکنان مترو تهران کرج و شعار مرگ بر دیکتاتور مسافران
اعتصاب و تظاهرات کارکنان مترو تهران کرج و شعار مرگ بر دیکتاتور مسافران

اعتصاب و تظاهرات کارکنان مترو تهران کرج و شعار مرگ بر دیکتاتور مسافران + فیلم

صبح روز چهارشنبه ۲۶اردیبهشت ۹۷كاركنان و پرسنل متروی خط ۵تهران- كرج، در اعتراض به عدم پرداخت معوقاتشان ، دست از كار كشیده و اعتصاب کردند. به دنبال این اعتصاب و اعتراض ٬خط مترو تعطیل شد و فضای متشنجی در ایستگاههای این مسیر ایجاد شد.
به دنبال این اعتصاب و اعتراض ٬حوالی ساعت ۹ صبح قطار تهران کرج در ایستگاه وزرشگاه آزادی متوقف شده و اقدام به تخلیه مسافران کردند. قطار بعدی با فاصله ۴۰ دقیقه بعد به محل رسید که مردم با تجمع در محل نسبت به این اقدام اعتراض کرده و شعار مرگ بر دیکتاتور سردادند.

با اعتصاب و تعطیلی این خط مترو؛ فضای ملتهبی در سطح ایستگاه های این مسیر ایجاد شده و شرکت مترو تلاش می كند تا با فراهم سازی اتوبوس های رایگان، از حجم مسافران درون ایستگاه ها بكاهد تا از اعتراضات مردمی جلوگیری کند.
شایان ذکر است که محمدیان، مدیر روابط عمومی شرکت بهره‌برداری مترو در وحشت از گسترش اعتراضات مردمی ٬ اعزام قطار به تعمیرگاه را علت پیاده کردن مسافران اعلام کرده است. وی در مورد علت تاخیر ۴۰ دقیقه‌ای در اعزام قطار بعدی نیز گفت: «قطار بعدی که مسافر داشته، به دلیل ازدحام مسافران قطار قبلی نتوانسته از ایستگاه خارج شود.»
یکی از شاهدان عینی از وقایع امروز چنین گزارش می کند:
امروز ساعت ۹ صبح سوار مترو شدم رسید به مترو اتمسفر. نیم ساعت ایستاد و بعدش گفتند مترو بسته است و سرویس دهی نمیکنند و تا ده صبح آنجا ماندیم .
بعد شنیدیم که در مترو ارم سبز ، کارگران تظاهرات کردند و به کل ایستگاه ها دستور دادند که فعلا مترو بسته شود و ما را هم در بیابان اتمسفر رها کردند.
برخی از مردم از جمله یک خانم که با صدای بلند اعتراض می کرد پول نداشت با تاکسی یا اتوبوس به تهران برود.

به کانال جوانه ها در تلگرام بپیوندید
https://telegram.me/javanea

مطلب مرتبط

اعتراضی غارت شدگان کاسپین رشت با شعار پولهای ما زیر عبا جمع شده

اعتراضی غارت شدگان کاسپین رشت با شعار پولهای ما زیر عبا جمع شده+ فیلم

غارت شدگان موسسه مالی کاسپین در مقابل شعبه این موسسه در رشت تجمع اعتراضی برگزار …