صفحه اصلی / حقوق بشر / اعتصاب غذای علی ظاهری ساری از فعالین مدنی اهوازی در زندان شیبان اهواز
اعتصاب غذای علی ظاهری ساری از فعالین مدنی اهوازی در زندان شیبان اهواز
اعتصاب غذای علی ظاهری ساری از فعالین مدنی اهوازی در زندان شیبان اهواز

اعتصاب غذای علی ظاهری ساری از فعالین مدنی اهوازی در زندان شیبان اهواز

 

علی ظاهری ساری مدت ۸ روز است که در اعتراض به بلاتکلیفی در زندان شیبان در اعتصاب غذا به سر می برد.. به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان نه به اعدام ٬علی ظاهری ساری، از روز ۱۸ ارديبهشت ماه ۹۷ تاكنون در اعتراض به بلاتكليفی دست به اعتصاب غذا زده است.
این فعال مدنی و فرهنگی که در برگزاری شب های شعر عربی و زنجیره های حمایت از کارون و در تجمعات اعتراضی مربوط به انتقال آب کارون و تخریب آثار تاریخی منطقه فعالیت داشته در ۲۵ اسفند ماه ۹۵ توسط اداره اطلاعات اهواز بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات اهواز منتقل شد.
علی ظاهری ساری مدت ۴ ماه در سلولهای انفرادی بازداشتگاه اداره اطلاعات اهواز بازجویی و شکنجه شد و ناخنهای وی را در این بازداشتگاه کشیدند. وی پس از ۴ ماه به زندان شیبان اهواز منتقل شده است.
بر اساس همین گزارش برای علی ظاهری ساری در شعبه ۴ دادگاه انقلاب اهواز به اتهام تبلیغ علیه نظام محاکمه قرار ۱۰۰ میلیون تومان وثیقه صادر شده است. اما اداره اطلاعات از آزادی موقت او تا صدور حکم ممانعت می کند.
وی نیز در اعتراض به این امر دست به اعتصاب غذا زده است. هم اكنون وضعيت سلامتی علی ظاهری ساری بعد از اعتصاب غذا وخيم گزارش شده است. مسئولين زندان شیبان نسبت به وضعیت جسمی او بی تفاوت بوده اند. به طوری که نه تنها او را به بيمارستان منتقل نكرده اند؛ بلکه حتی در كلينيك زندان نیز تحت درمان قرار نگرفته است.
در شهریور ماه ۹۶ دادگاه انقلاب او را دوباره از زندان شیبان به دادگاه احضار کرد و به او اعلام شد که با دو اتهام جدید مواجه شده است.
اتهامات وی پیش از این ارتباط با تشکیلات خارج از کشور، اقدام علیه امنیت کشور و تبلیغ علیه نظام اعلام شده بود و بنا به گفته بستگان او دو اتهام جدید به پرونده وی اضافه شده که در جلسات اولیه بازپرسی به وی تفهیم نشده است.
گفتنی است که چند روز پيش نيز شماری از زندانيان زندان شيبان در اعتراض به بلاتكليفی و شرايط بد زندان به صورت جمعی دست به اعتصاب غذا زدند.
به کانال جوانه ها در تلگرام بپیوندید
https://telegram.me/javanea

مطلب مرتبط

پیام زندانی سیاسی ماهر کعبی به مردم اهواز

پیام زندانی سیاسی ماهر کعبی به مردم اهواز درباره بازداشت، قتل و اعدام هموطنان اهوازی

زندانی سیاسی ماهر کعبی پیامی خطاب به هموطنان بویژه همشهریانش فرستاد و از مجامع بین‌المللی …