صفحه اصلی / جهان / تظاهرات مردم فلسطین در نوار غزه در اعتراض به افتتاح سفارت آمریکا در بیت المقدس
تظاهرات مردم فلسطین در نوار غزه در اعتراض به افتتاح سفارت آمریکا در بیت المقدس
تظاهرات مردم فلسطین در نوار غزه در اعتراض به افتتاح سفارت آمریکا در بیت المقدس

تظاهرات مردم فلسطین در نوار غزه در اعتراض به افتتاح سفارت آمریکا در بیت المقدس

 

هزاران تن از مردم فلسطین در نوار غزه در اعتراض به افتتاح سفارت آمریکا در بیت‌المقدس دست به اعتراض و تظاهرات زدند. در جریان تظاهرات موسوم به «العوده الکبری: بازگشت بزرگ» فلسطینی‌ها که از ۶ هفته پیش در مرز غزه اسرائیل و همزمان با اعلام تصمیم ایالات متحده آمریکا مبنی بر انتقال سفارت واشنگتن به بیت‌المقدس آغاز شد و در اثر درگیری و تیراندازی سربازان اسراییلی به جانب فلسطینیهای معترض که قصد عبور از مرز و ورود به خاک اسراییل را داشتند، طبق آمار وزارت بهداشت فلسطین تاکنون بیش از ۵۰ کشته و ۲۴۰۰ تن مجروح شدند.

سفارت آمریکا دوشنبه چهاردهم ماه می برابر با بیست و چهارم اردیبهشت ماه به صورت نمادین به بیت المقدس انتقال یافت. پس از پایان احداث ساختمان جدید سفارت آمریکا در بیت المقدس، کارکنان این سفارتخانه به این شهر منتقل خواهند شد. به گزارش وزارت بهداشت نوار غزه، از صبح دوشنبه دهها هزار فلسطینی در اعتراض به انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس در نوار غزه دست به راهپیمایی زدند. تا اوایل شب دوشنبه به وقت محلی ۵۵ تن از راهپیمایان فلسطینی بر اثر تیراندازی سربازان اسرائیلی در این ناحیه کشته و بیش از ٢٤٠٠ تن زخمی شده اند.

گفتنی است که شورای امنیت روز سه‌شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه ۹۷ دربارۀ کشتار مردم غزه توسط اسرائیل، جلسه اضطراری تشکیل می‌دهد.

به گزارش کانال تلویزیونی «الحدث» نمایندگان دائم سعودی، فلسطین و کویت در مقر سازمان ملل متحد در کنفرانسی مشترک خواستار تشکیل جلسه شورای امنیت در باره قتل عام روز دوشنبه غزه شدند.

ریاض منصور، سفیر فلسطین اعلام کرد، نمایندگی دیپلماتیک فلسطین درنیویورک طی نامه‌ای به مجمع عمومی سازمان ملل متحد خواستار تحقیق در باره کشتار روز دوشنبه مردم فلسطین در غزه شد.

سفیر فلسطین در سازمان ملل متحد «رفتارهای وحشیانه ارتش اسرائیل» را در برخورد با تظاهر کنندگان فلسطینی محکوم کرده خواستار مجازات عاملان این اعمال وحشیانه و دفاع جامعه بین المللی از غیر نظامیان فلسطینی شد».

ریاض منصور رویداد غزه را «جنایت جنگی» دانست که باید به آن از طریق راهکارها و ابزارهای ویژه قوانین بین الملل رسیدگی شود.

وی کشتار مردم غیر نظامی و بی دفاع فلسطین توسط ارتش اسرائیل همزمان با اقدام تحریک آمیز ایالات متحده در افتتاح سفارت خود در شهر قدس را «روزی نکبت بار برای فلسطینیان» دانست.
به کانال جوانه ها در تلگرام بپیوندید
https://telegram.me/javanea

مطلب مرتبط

پلیس استرالیا حمله با چاقو در خیابان‌های ملبورن را سوءقصد تروریستی دانست

پلیس استرالیا حمله با چاقو در خیابان‌های ملبورن را سوءقصد تروریستی دانست

مهاجمی که در مرکز شهر ملبورن استرالیا یک عابر را به ضرب چاقو کشت و …