صفحه اصلی / حقوق بشر / انتقال ابوالقاسم فولادوند از بند۱۰ به بند ۴زندان رجایی شهر پس از اعتراض وی به شرایط زندان
انتقال ابوالقاسم فولادوند به سالن ۱۰ زندان رجایی شهر
انتقال ابوالقاسم فولادوند به سالن ۱۰ زندان رجایی شهر

انتقال ابوالقاسم فولادوند از بند۱۰ به بند ۴زندان رجایی شهر پس از اعتراض وی به شرایط زندان

صبح سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه ۹۷؛ زندانی سیاسی ابوالقاسم فولادوند به سالن ۱۰ بند ۴ زندان رجایی شهر کرج (گوهردشت کرج) منتقل شد.
به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان نه به اعدام؛ صبح امروز سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه ۹۷؛ زندانی سیاسی ابوالقاسم فولادوند به طور ناگهانی به دفتر بند فراخوانده شده و به دستور ضیایی رئیس زندان به بند سالن ۱۰ منتقل شد.
وی که در بند ۱۰ محبوس بود؛ در روزهای اخیر به شرایط و وضعیت بند اعتراض کرده بود. به همین علت رییس زندان ضیایی دستور انتقال وی به بند ۴ سالن ۱۰ که یک بند فوق امنیتی است؛ را صادر کرد.
گفتنی است که سالن ۱۰ یک بند فوق امنیتی است که دارای بیش از ۶۰ دوربین؛ دستگاههای شنود و فاقد تلفن و امکانات مینیمم است. منافذ این سالن با ورقه های فلزی پوشانیده شده و امکان ورود و خروج هوا نیست.

زندانیان سیاسی رجایی شهر؛ از جمله ابوالقاسم فولادوند در مرداد ماه سال ۹۶ با ضرب و شتم به این بند منتقل و مدت ۴۰ روز در اعتراض به این انتقال و وضعیت فوق امنیتی بند اعتصاب غذا کردند که حمایت و انعکاسهای داخلی و خارجی فراوانی را به همراه داشت.
مسئولین زندان ٬اموال زندانیان را به تاراج برده و فروختند. هم اکنون زندانیان سیاسی در این سالن فاقد امکانات معمول بوده و امکان خرید بسیار محدود از فروشگاه زندان را دارند. این وضعیت با توجه به شرایط سنی و جسمی زندانیان و بیماران این سالن از قبیل آرش صادقی و مجید اسدی و …بسیار وخیم و نامناسب است.
زندانی سیاسی ابوالقاسم (جواد) فولادوند ۶۰ ساله؛ متاهل دارای دو فرزند؛ پیش از دستگیری در شهر شهریار به رانندگی تاکسی مشغول بود.
ابوالقاسم فولادوند، در تاریخ ٢٣ بهمن ۹٢، در شعبه ١۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضى صلواتی با حضور وکیل تسخیری و بدون حضور هیئت منصفه محاکمه و به اتهام «هواداری از سازمان مجاهدین خلق»، «توهین به رهبری» و «اخلال در نظم عمومی» به جمعا ۱۸ سال حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد.

به کانال جوانه ها در تلگرام بپیوندید
https://telegram.me/javanea

مطلب مرتبط

پیام زندانی سیاسی ماهر کعبی به مردم اهواز

پیام زندانی سیاسی ماهر کعبی به مردم اهواز درباره بازداشت، قتل و اعدام هموطنان اهوازی

زندانی سیاسی ماهر کعبی پیامی خطاب به هموطنان بویژه همشهریانش فرستاد و از مجامع بین‌المللی …