صفحه اصلی / حقوق بشر / اعدام دو زندانی در ملاء عام در شهر مشهد
اعدام دو زندانی در ملاء عام در شهر مشهد
اعدام دو زندانی در ملاء عام در شهر مشهد

اعدام دو زندانی در ملاء عام در شهر مشهد

 

دو زندانی در ملاء عام در مشهد به دار آویخته شدند. به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان ٬ نه به اعدام ٬ساعت ۹ صبح روز سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه ۹۷؛ دو زندانی در شهر مشهد در ملاء عام به دار آویخته شدند.
به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان نه به اعدام؛ حکم اعدام این دو زندانی که به اتهام تجاوز به عنف به اعدام محکوم شده بودند٬ در انتهای خیابان کوشش ۳۲، بزرگمهر ۲۰، پارکینگ کوی پلیس مشهد اجرا شد.
از اسامی و مشخصات اعدام شدگان اطلاعی در دست نیست.
شایان ذکر است که اعدام در ملاء عام در مقابل چشمان مردم ٬اهرمی برای ایجاد ترس و وحشت و ابزاری برای سرکوب است.سازمان عفو بین الملل در گزارش سالانه خود که موضوع آن بررسی اعدام در سال ۲۰۱۷ بود٬اعدام را مجازاتی «بی رحمانه و غیرانسانی» خواند و ایران را دومین کشور جهان از نظر آمار بالای اعدام معرفی کرد.
در گزارش عفو بین الملل در رابطه با اعدامها آمده است که ۱۴۲ کشور استفاده از این مجازات را در قوانین خود لغو یا در عمل متوقف کرده اند, اما چند کشور، از جمله رژیم ایران همچنان به اعدام ادامه دادند.
بر اساس گزارش عفو بین الملل, در سال ۲۰۱۷میلادی دست کم ۵۰۷ تن در ایران اعدام شدند که بیش از نیمی از تعداد کل اعدام های ثبت شده در جهان می‌باشد و با حداقل ۵۰۷ اعدام، پس از چین بالاترین شمار اعدام ها را در جهان دارد.

به کانال جوانه ها در تلگرام بپیوندید
https://telegram.me/javanea

مطلب مرتبط

سهیل عربی همچنان زیر شکنجه در قرنطینه زندان تهران بزرگ

سهیل عربی همچنان زیر شکنجه در قرنطینه زندان تهران بزرگ

  زندانی سیاسی سهیل عربی همچنان زیر شکنجه و عدم رسیدگی پزشکی در قرنطینه زندان …