صفحه اصلی / جهان / یک کشته و چهار زخمی در حمله با چاقو با فریاد «الله اکبر» در پاریس
یک کشته و چهار زخمی در حمله با چاقو با فریاد «الله اکبر» در پاریس
یک کشته و چهار زخمی در حمله با چاقو با فریاد «الله اکبر» در پاریس

یک کشته و چهار زخمی در حمله با چاقو با فریاد «الله اکبر» در پاریس

یک مرد مسلح در مرکز پاریس، پایتخت فرانسه، با چاقو به مردم حمله کرده یک نفر را کشته و چندین نفر را زخمی کرده است. گروه موسوم به دولت اسلامی با صدور اطلاعیه‌ای مسئولیت این حمله را پذیرفته است.

شنبه شب ۲۲ اردیبهشت ماه ۹۷ مردی که چاقو در دست داشت با فریاد «الله اکبر» به رهگذران و افرادی که در تراس کافه‌ها نشسته بودند حمله کرده، یکی از آنان را کشت و چهار تن دیگر زخمی کرد. حال دو نفر از مجروحان وخیم گزارش شده است . فرد مهاجم توسط پلیس کشته شد.

پلیس ابتدا تلاش کرده با استفاده از اسلحه الکترونیکی و با وارد کردن شوک برقی مهاجم را که فریاد “الله اکبر” سر داده بود ٬ متوقف کند اما نهایتا با شلیک دو گلوله او را از پای در آورده است.

دادستان پلیس، فرانسوا مولنس، که اندکی پس از این حملات در محل تهاجم حاضر شده بود، در گفتگوی کوتاهی با روزنامه نگاران تلویحاً این اقدام را تروریستی توصیف کرد.

بگفتۀ شاهدان عینی، پلیس فرانسه، تنها دقایقی پس از آغاز این حملات در محل حاضر شد و در پاسخ به تهدیدات فرد مهاجم وی را از پای درآورد. بگزارش یک منبع آگاه در پلیس فرانسه، فرد مزبور به کلیۀ رهگذران حمله برده و با دیدن نفرات پلیس، آنان را نیز تهدید کرده است.

پلیس فرانسه کلیۀ خیابان‌های اطراف محل حادثه را بسرعت مسدود کرد تا کارشناسان فنی و علمی بتوانند به نمونه برداری بپردازند.

امانوئل ماکرون، پس از گفتگو با نخست وزیر و وزیر کشور به همدردی با زخمی‌های این حادثه پرداخت و اعلام کرد که تحول اوضاع را بصورت مستمر دنبال می‌کند.
رئیس جمهوری فرانسه در توییتی نوشته است: “یک بار دیگر فرانسه با خون هزینه داد اما امکان ندارد حتی یک وجب از آزادی‌مان را به دشمن واگذار کنیم.”
حمله شنبه شب (۱۲ مه) در مرکز پاریس و منطقه‌ای که به محله اوپرا معروف است رخ داده است.

“اوپرا دیستریکت” در پاریس به محله‌ای تفریحی با کلوب‌های شبانه و رستوران‌های متعدد شهرت دارد.
به کانال جوانه ها در تلگرام بپیوندید
https://telegram.me/javanea

مطلب مرتبط

آمریکا از همۀ دولت‌ها خواست سفارتخانه ها و دیپلمات‌های ایرانی را تحت نظر بگیرند

آمریکا از همۀ دولت‌ها خواست سفارتخانه ها و دیپلمات‌های ایرانی را تحت نظر بگیرند

دولت ایالات متحده به کشورهای سراسر جهان هشداد داده است که سفارتخانه‌های و  دیپلمات‌های ایرانی …