صفحه اصلی / اقتصادی / تحریم ٩ فرد و شرکت ایرانی وابسته به سپاه پاسداران توسط آمریکا
تحریم ٩ فرد و شرکت ایرانی وابسته به سپاه پاسداران توسط آمریکا
تحریم ٩ فرد و شرکت ایرانی وابسته به سپاه پاسداران توسط آمریکا

تحریم ٩ فرد و شرکت ایرانی وابسته به سپاه پاسداران توسط آمریکا

آمریکا شش فرد و سه شرکت ایرانی را به فهرست تحریم‌ها اضافه کرد. گفته شده امارات متحده عربی نیز تحریم‌هایی برای چند شخص و شرکت ایرانی وضع کرده است.
خبرگزاری رویتر روز پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت گزارش داد که دو روز پس از بیرون کشیدن دونالد ترامپ از توافق اتمی وزارت خزانه‌داری آمریکا تحریمهای تازه‌یی را علیه شش نفر مرتبط با نیروی قدس سپاه پاسداران و سه نهاد حکومتی دیگر اعمال کرد.

استیو منوچین، وزیر دارایی آمریکا می‌گوید این افراد و شرکت‌ها بخشی از یک شبکه‌ ارزی گسترده برای تامین مالی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بوده‌اند.

آقای منوچین گفته است این شبکه صدها میلیون دلار را به ارزهای دیگر تبدیل کرده‌اند و بانک مرکزی ایران هم در این امر “همدست” بوده و فعالانه دسترسی این شبکه را به حساب‌های بانکی خارجی فراهم می‌کرده است.

وزیر دارایی آمریکا بانک مرکزی ایران را متهم کرده است از دسترسی‌هایی که در امارات متحده داشته “سوءاستفاده” کرده تا “اقدامات مخرب” سپاه را تامین مالی کند.

او گفته آمریکا با امارات برای به هم زدن اقدامات شبکه ارزی سپاه پاسداران همکاری می‌کند.
استیون منوچین وزیر خزانه‌داری روز چهارشنبه بعد از خروج از برجام در مصاحبه با فاکس‌ نیوز گفت: تحریمها از هم‌اکنون شروع شده است.

شابان ذکر است که از ابتدای سال ۹۷ بهای دلار و دیگر ارزهای خارجی در ایران به طور چشمگیری بالا رفت. و این افراد و شرکت‌های که تحریم شده اند٬ بخشی از یک شبکه‌ ارزی گسترده برای تامین مالی سپاه پاسداران بوده‌اند.

به کانال جوانه ها در تلگرام بپیوندید
https://telegram.me/javanea

مطلب مرتبط

بزرگترین بانک ژاپن تجارت با ایران را متوقف می کند

بزرگترین بانک ژاپن تجارت با ایران را متوقف می کند

  گروه مالی “میتسوبیشی یو اف جی” که بزرگترین بانک ژاپن است، در پی بازگشت …