صفحه اصلی / حقوق بشر / گزارش سالانه وزارت‌خارجه آمریکا:ایران در ردیف ناقضان اصلی حقوق بشر
گزارش سالانه وزارت‌خارجه آمریکا:ایران در ردیف ناقضان اصلی حقوق بشر
گزارش سالانه وزارت‌خارجه آمریکا:ایران در ردیف ناقضان اصلی حقوق بشر

گزارش سالانه وزارت‌خارجه آمریکا:ایران در ردیف ناقضان اصلی حقوق بشر

گزارش سالانه حقوق بشر وزارت امور خارجه ایالات متحده درباره وضعیت حقوق بشر در حدود ۲۰۰ کشور و منطقه در سراسر دنیا منتشر شد. در این گزارش٬ حکومت ایران در ردیف ناقضان اصلی حقوق بشر قرار دارد.
گزارش سالانه وزارت‌خارجه آمریکا٬ به موارد متعدد نقض حقوق بشر در ایران پرداخته و از جمله می نویسد:
حکومت ایران کمکهای مادی به نقض حقوق بشر در سوریه از طریق حمایت نظامی برای بشار اسد و نیروهای حزب‌الله در آن کشور کرده و همچنین اقدام به نقض حقوق بشر در عراق از طریق کمک به گروههای شبه‌نظامی مشخص شیعی عراقی کرده است.
در این گزارش به اختیارات قانونی همه جانبه ولایت فقیه از جمله سلطه بر قوه قضاییه ٬ رسانه های دولتی و نیروهای مسلح اشاره شده و اینکه کنترل تمامی نیروهای امنیتی داخلی و سایر نهادهای اصلی در دست شخص علی خامنه ای می باشد.

در بخش دیگری از این گزارش آمده است که دولت و ماموران آن دست به کشتارهای خودسرانه و غیرقانونی می زنند که بعد از دستگیری و محاکمه و بدون گذراندن ریل قانونی اعدام می شوند.

دستگیر شدگان درخلال مرحله بازجویی از حق قانونی محروم می‌باشند و در اکثر موارد هیچ سندی بجز اعترافات که آنهم اغلب گزارش‌شده از طریق شکنجه‌ گرفته شده است مورد بررسی قرار نمی‌گیرد.

دادگاه‌های انقلاب در ایران به صدور گسترده احکام اعدام در این کشور ادامه می‌دهند و محاکمات فاقد پروسدورهای قانونی می‌باشد.

دولت همچنین به‌طور منظم به انجام اعدام های جمعی ادامه می‌دهد.به گفته سازمان غيردولتی حقوق بشر ایران دست کم ۱۲زندانی در ۱۵فوریه در زندان رجایی شهر اعدام شده‌اند..
به کانال جوانه ها در تلگرام بپیوندید

https://telegram.me/javanea

مطلب مرتبط

بازداشت یک فعال مدنی در اهواز از سوی وزارت اطلاعات

بازداشت یک فعال مدنی در اهواز از سوی وزارت اطلاعات

  اداره اطلاعات اهواز ماجد سوارى فعال مدنى اهوازى را بازداشت كرد. به گزارش کانون …