صفحه اصلی / حقوق بشر / حکم اعدام زندانی سیاسی رامین حسین پناهی تایید شد
حکم اعدام زندانی سیاسی رامین حسین پناهی تایید شد
حکم اعدام زندانی سیاسی رامین حسین پناهی تایید شد

حکم اعدام زندانی سیاسی رامین حسین پناهی تایید شد

 

حکم اعدام رامین حسین‌پناهی زندانی سیاسی محبوس در زندان مرکزی سنندج به تایید دیوان عالی كشور رسید. به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان نه به اعدام؛ وکیل رامین حسین پناهی؛ آقای حسین احمدی نیاز ضمن تایید این خبر گفت که این حکم چند روز پیش در شعبه ٣٩ دیوان عالی کشور در شهر قم تایید شده و خطر اعدام این فعال سیاسی قریب الوقوع است. وکیل این زندانی سیاسی کرد نیز این حکم را غیرمنتظره و ناعادلانه تلقی کرده است.
وکیل مدافع این زندانی سیاسی محکوم به اعدام قبلا گفته بود، صدور حکم اعدام برای موکلش رامین حسین پناهی، با اعمال نفوذ اطلاعات و سپاه صورت گرفته، و با توجه به قوانین داخلی و جزایی ایران و این که چنانچه قضات پرونده استقلال داشته باشند، حکم مجازات اعدام٬ مستحق رامین حسین پناهی نیست.

رامین حسین پناهی در روز دوم تیرماه سال ١٣٩٦ از سوی نیروهای امنیتی حکومت بازداشت شد، این زندانی سیاسی در تاریخ ۵ بهمن ۹۶ در حالی که تنها یک جلسه‌ی دادگاهی برای او برگزار شده بود، از سوی شعبه یک دادگاه انقلاب سنندج به ریاست قاضی سعیدی و یکی دیگر از قضات به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و عضویت در کومله به اعدام محکوم شد. او تمامی اتهام‌های انتسابی به خود را از قبیل مشارکت در نبرد مسلحانه رد کرده است.
حسین احمدی نیاز وکیل مدافع رامین حسین پناهی ضمن تایید این خبر گفت که این حکم چند روز پیش در شعبه ۳۹دیوان عالی کشور در شهر قم تایید شده و خطر اعدام این فعال سیاسی قریب الوقوع است.

به کانال جوانه ها در تلگرام بپیوندید
https://telegram.me/javanea

مطلب مرتبط

گفتگو با یکی از اعضای کانون صنفی معلمان همدان درباره تحصن دو روزه معلمان

گفتگو با یکی از اعضای کانون صنفی معلمان همدان درباره تحصن دو روزه معلمان در سراسر کشور

  معلمان سراسر کشور با اعلام فراخوان قبلی طی روزهای ۲۲ و ۲۳ مهر ماه؛ …