صفحه اصلی / اجتماعی / پیام نوروزی ترامپ به ایرانیان: سپاه پاسداران اموال شما را می‌دزدد تا از تروریسم حمایت کند
پیام نوروزی ترامپ به ایرانیان: سپاه پاسداران اموال شما را می‌دزدد تا از تروریسم حمایت کند
پیام نوروزی ترامپ به ایرانیان: سپاه پاسداران اموال شما را می‌دزدد تا از تروریسم حمایت کند

پیام نوروزی ترامپ به ایرانیان: سپاه پاسداران اموال شما را می‌دزدد تا از تروریسم حمایت کند

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا، روز دوشنبه ۱۹ مارس / ۲۸ اسفندماه ۹۶ در پیام تبریکی خطاب به مردم ایران به مناسبت آغاز جشن‌های نوروز باستانی و سال جدید خورشیدی، به شدت از سیاست‌های نظام ایران به ویژه سپاه پاسداران، انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، در پیام تبریک ترامپ آمده است: «عید نوروزی زیبا و مبارک برای میلیون‌ها تن که آغاز بهار را جشن می‌گیرند، آرزومندم».

آقای ترامپ در پیام نوروزی خود ایرانی ها را ملتی دانسته که طی قرن ها به خاطر اتکا به قدرت فرهنگشان از پس چالش های مختلف بر آمده اند و نوشته است: “امروزه مردم ایران با چالش دیگری رو در رو هستند: حاکمانی که به جای مردم در پی خدمت به خود هستند.”
او در این پیام گفت: «مردم ایران زیر سلطه حاکمانی هستند که به جای خدمت به مردم، به خود خدمت می‌کنند».

ترامپ که بارها تهدید به خروج از توافق هسته‌ای با ایران کرده، در پیام نوروزی خود، سپاه پاسدارن را به «ارتشی ستیزه‌جو» توصیف کرد که «مردم ایران را سرکوب می‌کند و اموال آن‌ها را برای پشتیبانی از تروریسم در خارج، به سرقت می‌برد».

رئیس جمهوری آمریکا در پیام خود آورده است که سپاه پاسداران ایران، برای «پشیتبانی از نظام بشار و حمایت از تروریست‌ها در سوریه، عراق و یمن، 16 میلیارد دلار هزینه کرده است. او سپاه پاسداران را به فقیر کردن مردم ایران، آسیب زدن به زیر ساخت‌هایش و سرکوب حقوق مدنی‌اش متهم کرد.

دونالد ترامپ در پیامش به دعای داریوش هخامنشی، از پادشاهان ایران باستان اشاره کرده که از خداوند خواسته ایران را از خطر ارتش های متخاصم، خشکسالی و دروغ حفظ کند و از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان تجلی گر هر سه خطر نام برده است.

به نوشته آقای ترامپ، سپاه پاسداران ارتش متخاصمی است که ثروت مردم ایران را می دزدد تا برای عملیات تروریستی در خارج از این کشور هزینه کند.

دونالد ترامپ همچنین سپاه پاسداران را متهم کرده است که به خاطر سوء مدیریت و فساد در پروژه های سدسازی، به خشکسالی و مشکلات زیست محیطی مانند خشک شدن دریاچه ها و رودخانه و برخاستن توده های گرد و غبار دامن زده است.

رییس جمهوری آمریکا همچنین سپاه پاسداران را متهم کرده است که با به کارگیری تبلیغات و سانسور سعی دارد چپاول ثروت مردم ایران و سوءرفتارش را مخفی کند.

دونالد ترامپ در بخش دیگری از پیامش نوشته است: “به رغم سرکوب، مردم ایران برای به دست آوردن حقوقشان مبارزه می کنند. آنها در انتظار بهار امیدند و ایالات متحده از خواسته ایرانی ها برای ارتباط با دنیا و برخورداری از حکومت مسوول و پاسخگویی که در حقیقتا در خدمت منافعشان است، حمایت می کند.”

او همچنین از صدور دستور العمل تازه وزارت دارایی آمریکا خبر داده است که هدفش تاکید بر برخورداری شهروندان ایران از جریان آزاد اطلاعات است.

رئیس جمهوری آمریکا افزوده است که دولت او همچنان “سپاه پاسداران و رژیم ایران” را مسئول ارتکاب حملات سایبری در خارج از کشور و سرکوب شهروندان ایرانی می‌داند که علیه سرکوب توسط حکومتشان دست به اعتراض می‌زنند.

دونالد ترامپ در پایان پیام نوروزی خود گفته است: “از طرف مردم آمریکا، باشد که در سال جدید نور بر ظلمت غلبه کند و مردم ایران به زودی از صلح، شکوفایی و شادی برخوردار شوند.”

به کانال جوانه ها در تلگرام بپیوندید
https://telegram.me/javanea

مطلب مرتبط

اعتراف دستگاه قضاییه به همکاری سلطان سکه با بانک مرکزی

اعتراف دستگاه قضاییه به همکاری سلطان سکه با بانک مرکزی

  فرمانده نیروی انتظامی تهران، ۱۳ تیرماه۹۷ از بازداشت فردی با عنوان سلطان سکه خبر …