صفحه اصلی / حقوق بشر / ضرب و شتم سهیل عربی و انتقال وی به بیمارستان خمینی در وضعیت اعتصاب خشک
ضرب و شتم سهیل عربی و انتقال وی به بیمارستان خمینی در وضعیت اعتصاب خشک
ضرب و شتم سهیل عربی و انتقال وی به بیمارستان خمینی در وضعیت اعتصاب خشک

ضرب و شتم سهیل عربی و انتقال وی به بیمارستان خمینی در وضعیت اعتصاب خشک

 

زندانی سیاسی سهیل عربی در حالی که در اعتصاب خشک به سر می‌برد به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفت و به بیمارستان خمینی تهران منتقل شد.

به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان نه به اعدام ٬ زندانی سیاسی سهیل عربی از روز پنجشنبه ۲۴ اسفند بدلیل ادامه اعتصاب خشک توسط ماموران تیپ یک زندان تهران بزرگ به سلول انفرادی تیپ یک فرستاده شد.
سهیل عربی در انفرادی بشدت مورد ضرب و شتم وحشیانه قرار گرفته و در حالی که در وضعیت وخیمی قرار داشت٬ به بیمارستان خمینی تهران در بخش اورژٰانس شماره ۱ منتقل گردید.
صبح امرروز شنبه ۲۶ اسفند مادر وی با اصرار بسیار خواستار دیدار فرزندش شد و به بیمارستان خمینی رفت. اما ماموران بار دیگر از دیدار مادر با فرزندش در بیمارستان نیز خودداری کردند و تنها اجازه یافت که از دور سهیل را ببیند.

گزارشهای بیمارستانی حاکی است که هم اکنون حال این زندانی شکنجه شده بشدت وخیم است. و براثر ضربات سنگیینی که به سر و مغز او وارد آوردند این زندانی سیاسی دچار ضربه مغزی شده است.
همچنین بنا بر این گزارش حمیدرضا امینی که وی نیز به جرم فعالیت در کانال تلگرامی در اعتصاب خشک به سر می‌برد در وضعیتی وخیمی به بیمارستان خمینی منقل شده و درکنار سهیل عربی در اورژانس بیمارستان بستری می باشد.

سهیل عربی تا ظهر روز دوشنبه ۲۱ اسفند در تیپ ۲ بند ۳ زندان تهران بزرگ محبوس بوده است. اما عصر دوشنبه وی را به تیپ ۱ این زندان منتقل کردند.
صبح روز سه شنبه هنگامی که مادر سهیل عربی خانم فرنگیس مظلوم برای دیدار و ملاقات فرزندش به زندان مراجعه کرده بود؛ اجازه ملاقات ندادند به وی گفتند که امروز ملاقات ندارد چون تیپ زندانش عوض شده است.

گفتنی است که سهیل عربی از روز ۴ بهمن ماه پس از انتقال وحشیانه همراه با ضرب و شتم زندانیان سیاسی گلرخ ابراهیمی ایرایی و آتنا دائمی اقدام به اعتصاب غذا کرده است و هم اکنون بیش از ۵۰ روز است که دراعتصاب غذا می باشد.

به کانال جوانه ها در تلگرام بپیوندید
https://telegram.me/javanea

مطلب مرتبط

سهیل عربی همچنان زیر شکنجه در قرنطینه زندان تهران بزرگ

سهیل عربی همچنان زیر شکنجه در قرنطینه زندان تهران بزرگ

  زندانی سیاسی سهیل عربی همچنان زیر شکنجه و عدم رسیدگی پزشکی در قرنطینه زندان …